×
Etiketë: vendimin
Lajme29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë para pak ditëve mori vendim që muzika në të gjitha kafiteritë të ndalet në orën 21:00. Por dy lokaleve në Mitrovicë duket se nuk u bën për këtë. Një qytetar i atjeshëm...
Lajme29 Shtator 2020
Deputeti Haxhiu tha se kryetari Isa Mustafa po i shkelë vendimet e partisë duke marrë vendime pa miratimin e Këshillit dhe sipas tij, kushdo që i shkelë këto vendime të merren masa ndaj tij. “Për...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
George Clooney iu është bashkuar yjeve të tjerë duke kundërshtuar vendimin për ta dënuar vetëm njërin nga zyrtarët policorë të përfshirë në sulmin fatal të Breonna Taylorit. Teknikja e spitalit, Taylor, 26- vjeçare, ishte qëlluar...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dje ka shfuqizuar vendimin e ish ministrit Ekrem Mustafa, për lirimin nga taksat për regjistrimin e mjeteve me targa RKS apo KS, për pronarët e mjeteve që posedojnë...
Lajme16 Shtator 2020
Pandemia COVID-19, përveç procesit mësimor, ka pezulluar edhe punën në Qendrën Studentore në Prishtinë, shkruan GazetaBlic.Që nga muaji mars, asnjë studentë nuk ka qenë i vendosur nëpër Konviktet e Prishtinës.Fillimisht Qendra Studentore, ishte shndërruar në...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Me 98 vota “për” deputetët e miratuan propozim-vendimin për zgjedhjen e kryetarëve, zv.kryetarëve, dhe anëtarëve të komisioneve të Kuvendit. Pas më shumë se një muaj pauzë, Kuvendi përfundimisht bëhet me trupa punues, me çka krijohen...
Lajme14 Shtator 2020
Me propozimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Sublla, Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar vendimin kundër Antisemitizmit, duke e renditur kështu Kosovën përkrah shteteve aleate...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Protestat e punonjëseve dhe punonjësve të seksit u kurorëzuan me sukses. Bordeleve në pesë lande të Gjermanisë u lejohet të mirëpresin sërish klientë – sidoqoftë me maska. Gjykata e Lartë Administrative e Rin-Westfalisë Veriore në...
Lajme05 Shtator 2020
Sekretari i Përgjithshëm i Ligës Arabe, Ahmed Aboul Gheit e ka dënuar sot vendimin që Serbia dhe Kosova të hapin ambasadat e tyre në Jerusalem të Izraelit. Sipas tij, ky vendim duhet të shpallet i...
Kronika20 Gusht 2020
Gjykmata Supreme ka dhënë mendim juridik për veprën penale me të cilën po ngarkohen qytetarët që nuk respektojnë masat anti-Covid. Supremja konfirmon se nuk ka dënime për qytetarët që shkelën vendimet e Qeverisë para miratimit...
Lajme20 Gusht 2020
Inspektorati i Punës e ka vlerësuar si të padrejtë shkarkimin e Basri Sejdiut nga pozita e Drejtorit të SHSKUK-së. Këtë e ka bërë të ditur vet Sejdiu, duke publikuar vendimin që ka pranuar sot. “Ky...
Lajme14 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese, e 24-ta me radhë, në të cilën ka miratuar projektligje, vendime dhe dokumente të tjera të...
Lajme12 Gusht 2020
Komunikata e famshme e Prokurorisë së Specializuar të Hagës që njofton për dërgimin në gjykatë të aktakuzës kundër presidentit Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli qëndron ende në uebsajtin e këtij instituticioni. Komunikata e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.