×
 • Lajme
 • Lajme

  Ankohen mitrovicasit, dy lokale atje nuk respektojnë vendimin për ndalje të muzikës në orën 21:00

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Ministria e Shëndetësisë para pak ditëve mori vendim që muzika në të gjitha kafiteritë të ndalet në orën 21:00.

  Por dy lokaleve në Mitrovicë duket se nuk u bën për këtë.

  Një qytetar i atjeshëm në kushte anonimiteti i ka treguar Front Online se urdhërin po e shpërfillin dy lokalet, Boomerang dhe Papilon 1.

  Rastin e kanë konfirmuar për Front Online edhe nga Policia e Kosovës.

  “Policia e Kosovës ka intervenuar në këto lokale sa herë që ka qenë nevojë në bazë të kompetencave të saj”, ka thënë shkurt Avni Zahiti nga Policia e Kosovës për Front Online.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  E përditshmja amerikane, “The New York Times”, ka publikuar një artikull të gjatë për Richard Grenellin. Gazeta ka biseduar me 40 persona,...
  Lajme25 Maj 2024
  Avni Islami, njohës i sigurisë thotë se rritja e numrit të vrasjeve, plagosjeve duhet të na brengos si shoqëri e të jetë...
  Lajme25 Maj 2024
  Kah ikën u panë, e si dolën nuk dihej. Megjithatë, 8 muaj pas, në aleancën më të fuqishme në botë, do të...
  Të tjera
  Vip25 Maj 2024
  Nora Istrefi dhe Robert Berisha kanë vite që janë ndarë. Por se si qëndron raporti i tyre në ditët e sotme, e...
  Lajme25 Maj 2024
  Në vazhdën e takimeve me kongresistë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shefja e diplomacisë kosovare Donika Gërvalla është pritur në takim...
  Lajme25 Maj 2024
  Personi që mbeti i lënduar nga një mjet shpërthyes në fshatin Babaj Bokës të Gjakovës, iu është këputur shuplaka e dorës, po...
  Lajme25 Maj 2024
  Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka marrë pjesë në Festivalin e Shkathtësive Digjitale që është mbajtur në Prizren, nga ku tha se...
  Lajme25 Maj 2024
  Plani i rritjes së Bashkimit Evropian (BE) për Ballkanin Perëndimor, i cili siguron akses në ndihmë financiare shtesë prej gjashtë miliardë eurosh,...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia Kufitare e Morinës ka arrestuar një shtetas të Serbisë, i cili ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar për prodhim...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.