Lajme

Ankohen mitrovicasit, dy lokale atje nuk respektojnë vendimin për ndalje të muzikës në orën 21:00

Ankohen mitrovicasit, dy lokale atje nuk respektojnë vendimin për ndalje të muzikës në orën 21:00
21:42 | 29 Shtator 2020

Ministria e Shëndetësisë para pak ditëve mori vendim që muzika në të gjitha kafiteritë të ndalet në orën 21:00.

Por dy lokaleve në Mitrovicë duket se nuk u bën për këtë.

Një qytetar i atjeshëm në kushte anonimiteti i ka treguar Front Online se urdhërin po e shpërfillin dy lokalet, Boomerang dhe Papilon 1.

Rastin e kanë konfirmuar për Front Online edhe nga Policia e Kosovës.

“Policia e Kosovës ka intervenuar në këto lokale sa herë që ka qenë nevojë në bazë të kompetencave të saj”, ka thënë shkurt Avni Zahiti nga Policia e Kosovës për Front Online.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera