×
Etiketë: orën
Lajme29 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë para pak ditëve mori vendim që muzika në të gjitha kafiteritë të ndalet në orën 21:00. Por dy lokaleve në Mitrovicë duket se nuk u bën për këtë. Një qytetar i atjeshëm...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Lajme09 Shtator 2020
Përmes një letre publike drejtuar kryeministrit, Avdullah Hoti, dhe ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka kërkuar që t’i mundësohet zgjatja e orarit të punës. Në këtë letër, kjo shoqatë ka...
Lajme04 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti në orën 19:00 sot pritet të mbajë një konferencë për media, pas takimit që do ta mbajë me delegacionin serb në Shtëpinë e Bardhë në Washington. Një informacion i tillë është konfirmuar...
Lajme01 Shtator 2020
Qysh kur ka ndodhur mbyllja e ekonomisë dhe kufizimi i lëvizjes për ta parandaluar përhapjen e pandemisë COVID-19 në Kosovë,  sektori i gastronomisë është ankuar se është më i godituri, ndonëse kanë një numër të...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Në Mal të Zi sot janë duke u mbajtur zgjedhjet parlamentare, deri në ora 17:00 atje kanë dalë të votojnë 68,4 për qind e votuesve Këtë e bëri të ditur Maja Bjeliq, koordinatore për media...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se kur do të zhvillohet takimi i krerëve të partive të koalicionit qeverisës, i cili ishte paraparë të mbahej sot, para se të shtyhej....
Lajme20 Gusht 2020
Janë bërë më shumë se gjashtë muaj prej kur qytetarët e vendit tonë po ballafaqohen me pandeminë COVID-19. Deri më tani janë shënuar mbi 400 raste fatale, në mesin e tyre edhe punonjës shëndetësor. E,...
Lajme23 Korrik 2020
Deputeti i AAK-së, Arbër Tolaj, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka ngritur shqetësimin e tij dhe të partisë të cilës i përket lidhur me sektorin e gastronomisë. Tolaj ka thënë se masat...
Lajme22 Korrik 2020
Biznesmeni i njohur kosovar, Latif Kryeziu, i njohur si pronari i SHELL KOSOVA, ka vdekur të martën si pasojë e infektimit me COVID-19. Kryeziu do të varroset sot në Malishevë, sipas rregullave të Institutit Kombëtar...
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka ftuar sot sërish liderët e të gjitha partive politike në vend për t’i informuar rreth Samitit të Parisit dhe takimit me presidentin serb Aleksandër Vuçiq në Bruksel. Takimi do...
Lajme18 Korrik 2020
Presidenti Hashim Thaçi, do të flasë sonte me fillim nga ora 20:00 për intervistimin e tij katër ditor në Gjykatën Speciale. Kjo u bë e ditur përmes një shkrimi njoftues të Thaçit në rrjetin social...
Lajme17 Korrik 2020
Presidenti Hashim Thaçi pritet të arrijë në Aeroportin “Rinas” të Tiranë në orën 15:00. Më herët është raportuar në medie se i pari i vendit do të kthehet sonte në Kosovë, por fillimisht do të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.