×
 • Lajme
 • Lajme

  Biznesmeni Latif Kryeziu varroset sot në orën 15:00 në Malishevë, sipas rregullave të IKSHPK-së

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Biznesmeni i njohur kosovar, Latif Kryeziu, i njohur si pronari i SHELL KOSOVA, ka vdekur të martën si pasojë e infektimit me COVID-19. Kryeziu do të varroset sot në Malishevë, sipas rregullave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

  Familjarët e Kryeziut kanë njoftuar se varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në orën 15:00.

  Ata kanë bërë të ditur se Kryeziu do të varroset në varrezat e fshatit Bubavec të Malishevës.

  “Njoftojmë familjarët, miqtë dhe të gjithë të interesuarit se ceremonia e varrimit e të ndjerit Latif Kryeziu, do të bëhet sot me datën 22.07.2020. Duke respektuar rregullat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, lamtumira e fundit dhe ceremonia e varrimit do të bëhet në orën 15:00 në varrezat e fshatit Bubavec në Komunën e Malishevës”, kanë njoftuar familjarët.

  Biznesmeni i suksesshëm kosovar ishte pronar i SHELL KOSOVA, që ka rreth 600 pika të derivateve në Kosovë.

  Figurat kryesore publike në vend i kanë shprehur ngushëllime familjes së kryeziut, për vdekjen biznesmenit.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka shkruar në “Facebook” për 35-vjetorin e grevës së minatorëve...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka uruar Sibel Halimin për emërimin e saj në pozitën e Drejtoreshës së Kulturës në Komunën...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova e sheh deklaratën e zv.ndihmëssekretarit O’Brien, si njëra ndër më të ashpërta për Kosovën. Ndërsa, për deklaratën...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Në mëngjesin e sotëm, nxënëset e shkollës Model “Qamil Batalli” në Prishtinë, filluan vaksinimin me vaksinën Human Papilloma Virus (HPV). Vaksina HPV...
  Sport20 Shkurt 2024
  Albin Berisha është një prej futbollistëve që u transferua nga Superliga e Kosovës në Rumani. Ish-sulmuesi i Ballkanit në fillim të këtij...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, vlerëson se Republika e Kosovës sot gëzon lirinë e demokracinë sepse minatorët e Trepçës i mbrojtën ato...
  Bota/Rajoni20 Shkurt 2024
  Delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryeministri Edi Rama po viziton Turqinë për takimin e Këshillit Strategjik të Nivelit të Lartë mes dy...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përmendur tre momente që sipas tij Turqia dhe presidenti i saj, Recep Tayyip Erdogan,  nuk do...
  Vip20 Shkurt 2024
  Meriton Mjekiqi në ditën e sotme ka prishur sfidën e ‘Vëllait të Madh’. Kjo pasi ai hyri në pishinë duke dënuar kështu...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.