×
Etiketë: kryeziu
Front TV25 Shtator 2020
Metush Kryeziu, nga OVL-UÇK ka thënë për media se kreu i OVL-UÇK është nisur për në Hagë. Ai ka thënë se nuk kanë thirrur të gjithë anëtarët e OVL-UÇK, sepse nëse i kishin thirrur do...
Lajme16 Shtator 2020
Kryeziu i reagon aktivisteve të PSD’së që ia ndalën Hotit fjalimin duke fishkëllyer Aktivistet e PSD-së, Natyra Kuçi dhe Teutë Rrusta, ia kanë ndërprerë sot fjalën kryeministrit Avdullah Hoti gjatë një diskutimi për dialogun me...
Lajme09 Shtator 2020
Republika e Kosovës asnjëherë nuk ka pasur problem njohjen e shtetit të Izraelit, ka thënë Zëdhënësi i Vetëvendosjes Përparim Kryeziu, pas reagimeve të shefit të tij, që nëse vie në pushtet, nuk do ta implementojë...
Lajme19 Gusht 2020
Drejtori i QRSHP’së në rajonin e Prizrenit Fadil Kryeziu thotë se në këtë rajon kohëve të fundit është vërejtur një rënie e numrit të të infektuarve. “Kemi një rënie eventuale të lehtë të të infektuarve...
Lajme19 Gusht 2020
Drejtori i QRSHP’së në rajonin e Prizrenit Fadil Kryeziu thotë se në këtë rajon kohëve të fundit është vërejtur një rënie e numrit të të infektuarve. “Kemi një rënie eventuale të lehtë të të infektuarve...
Lajme11 Gusht 2020
Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës Ismet Kryeziu, ka reaguar ndaj deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Haxhiu, i njohur si “Kamishi”. Kryeziu tha akuzat ndaj Organizatave Jo-qeveritare nga ana e deputetit Haxhiu, po...
Lajme23 Korrik 2020
Zëdhënësi i LVV-së, Përparim Kryeziu, ka thënë se nuk mund të ketë dialog të mirëfilltë, pa legjitimitet të ri përmes zgjedhjeve. Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka deklaruar se Qeveria...
Lajme22 Korrik 2020
Biznesmeni i njohur kosovar, Latif Kryeziu, i njohur si pronari i SHELL KOSOVA, ka vdekur të martën si pasojë e infektimit me COVID-19. Kryeziu do të varroset sot në Malishevë, sipas rregullave të Institutit Kombëtar...
Lajme21 Korrik 2020
Ruzhdi Kurtishaj kryetar i Kuvendit te Odës Ekonomike dhe njëherësh pronar i kompanisë "Sharr Travel", ka ngushëlluar familjen dhe gjithë miqët e biznesmenit Latif Kryeziut, pronar i kompanisë "Shell Kosova" i cili ka ndërruar jetë...
Lajme21 Korrik 2020
Përmes një telegrami dërguar në emër të të gjithë anëtarëve të saj, Bordit të Guvernatorëve dhe stafit, Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Kryeziu me rastin e vdekjes së...
Kronika21 Korrik 2020
Ka vdekur biznesmeni i njohur kosovar, Latif Kryeziu, i njohur si pronar i SHELL KOSOVA, që ka rreth 60 pika të derivateve në vend. Lajmin e ka dhënë përmes një postimi në FB ish-kryetar i...
Lajme04 Korrik 2020
Demush Shasha, kreu i institutit EPIK ka njoftuar pak më parë se vëllai i tij 38 vjeçar ka ndërruar jetë. Shasha në një postim të më hershëm kishte rrëfyer për betejën e vëllait të tij...
Lajme21 Qershor 2020
Ismet Kryeziu, drejtor i KDI-së, ka thënë se fati politik i Vjosa Osmanit, është problemi më i vogël. Sipas tij, beteja per demokraci brenda partise, eshte beteje per institucione demokratike te pergjegjshme dhe llogaridhenese. Shkrimi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.