×
Etiketë: 1500
Kronika30 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit J. M., duke e gjykuar me 500 (pesëqind) Euro gjobë dhe 4 (katër) muaj burgim, i cili dënim me pajtimin e palës është zëvendësuar...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Gjermania planifikon të ofrojë strehim për 1,500 migrantë që aktualisht janë në ishujt grekë, kanë thënë disa burime qeveritare për agjencinë e lajmeve AFP, ndërkohë që çështja e ndjeshme e migrantëve është përfshirë sërish në...
Lajme09 Shtator 2020
Sot është mbajtur ceremonia e përurimit të punimeve rehabilituese në sistemin e ujitjes Radoniqi-Dukagjini. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë kryeministri Avdullah Hoti, Ministri i Bujqësisë Besian Mustafa dhe kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian...
Lajme08 Shtator 2020
Sabrie Ahmeti, kryeinfermiere në Klinikën e Neonatologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), është trajnuar gjithsej një ditë, që të përkujdeset për pacientët me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi. Dhe pastaj, ajo është...
Lajme07 Gusht 2020
Konferenca ku do të publikohen rastet me koronavirus, nuk do të nisë në ora 15:00, por me një gjysë ore me vonesë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot konferenca ku do të publikohet raporti...
Lajme01 Gusht 2020
Kreu i Ministrisë së Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot përmes një konference për media nga IKSHPK do të bëjë publike rezultatet e 24 orëve të fundit të COVID-19. Kështu kanë bërë të ditur nga dikasteri që...
Lajme22 Korrik 2020
Biznesmeni i njohur kosovar, Latif Kryeziu, i njohur si pronari i SHELL KOSOVA, ka vdekur të martën si pasojë e infektimit me COVID-19. Kryeziu do të varroset sot në Malishevë, sipas rregullave të Institutit Kombëtar...
Lajme17 Korrik 2020
Presidenti Hashim Thaçi pritet të arrijë në Aeroportin “Rinas” të Tiranë në orën 15:00. Më herët është raportuar në medie se i pari i vendit do të kthehet sonte në Kosovë, por fillimisht do të...
Lajme17 Korrik 2020
Sot në orën 15:00 ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, do të dalë në një konferencë për media në të cilën do të flasë për situatën epidemiologjike në vend. Një gjë të tillë përmes një komunikate...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut (KSHZ) ka bërë të ditur se deri në orën 15:00 në votime kanë dalë më shumë se 576,000 qytetarë apo 31.78 për qind e rreth 1.8 milion...
Lajme15 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik mbrëmë nuk publikoi rezultatet që priteshin për numrin e personave të infektuar me COVID-19. Sipas një e-maili zyrtar të dërguar dje për media, thuhej se rezultatet do të bëhen sot....
Lajme14 Korrik 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka nxjerrë disa rekomandime për të përmirësuar situatën e përgjithshme lidhur me menaxhimin e pandemisë. Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza ka dorëzuar te kryetarja e...
Lajme10 Korrik 2020
Inspektorati i Komunës së Shtimes ka nisur një aksion për t’i inspektuar bizneset e gastronomisë se a po e respektojnë vendimin e Qeverisë së Kosovës për mbylljen e bizneseve pas orës 21:00. Të gjitha ato...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.