×
 • Lajme
 • Lajme

  Zemaj sot në 15:00 del para mediave, tregon edhe rezultatet për COVID-19

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Sot në orën 15:00 ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, do të dalë në një konferencë për media në të cilën do të flasë për situatën epidemiologjike në vend.

  Një gjë të tillë përmes një komunikate për media e kanë konfirmuar nga zyra për media e MSH-së.

  “Ju ftojmë të merrni pjesë në Konferencën për media e cila mbahet sot  (e premte) më 17 korrik 2020 në MSh duke filluar nga ora 15:00”, thuhet në njoftim.

  Përveç tjerash në këtë konferencë do të tregohen edhe rezultatet e infektimeve me COVID-19.

  “Në këtë konferencë do të publikohen edhe rezultatet ditore për Covid-19 në Kosovë”, thuhet në njoftim.

  Dy ditët e fundit ka pasur një rënie të lehtë të të infektuarve me COVID-19, megjithatë shifrat e rasteve të reja vazhdojnë të mbesin shqetësuese.

  Rritja e rasteve të reja, ka bërë që Qeveria të marrë disa masa kufizuese të lëvizjes dhe gjithashtu të bëjë të obligueshme bartjen e maskës me qëllim të parandalimit të përhapjes së infeksionit.

  Zyrtare: Dyshekët e Comoditas produktet më të eksportuara nga Kosova për vitin 2023, dyfish më shumë se tjerët
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, kanë udhëtuar bashkë drejt Kanadasë për...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci ka ironizuar me opozitën për zgjedhje të parakohshme. Ai ka thënë se është paradoks që opozita nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot duke filluar nga ora 18:00 pritet të ketë një mbledhje. Deputeti dhe anëtari...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Ministria e Zhvillimit Rajonal ka lansuar shpalljen publike për skemën e granteve. Zëvendësministri i Zhvillimit Rajonal, Ali Tafarshiku,  ka deklaruar se tashmë...
  Lajme28 Maj 2024
  “Sapo që Serbia t’i vë sanksione Federatës Ruse, atëherë do të ishte një moment kur ata mund të tregojnë se duan të...
  Lajme28 Maj 2024
  Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në anëtare të...
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.