×
Etiketë: mediave
Lajme09 Shtator 2020
Rrjeti Global për Lirinë e Shtypit i ka reaguar ish’kryeministrit Ramush Haradinaj që i ka quajtur gazetarët kosovarë “zagarë”. Kjo organizatë me anë të një postimi në Twitter, ka dënuar këtë gjuhën denigruese të ish-kryeministrit...
Lajme19 Korrik 2020
Covid-19 u përhap fare shpejtë pothuajse në tërë botën. Më 13 mars në Kosovë u shënua rasti i parë i infektuar me virusin SARS-COV-19. Deri më tani në vendin tonë kanë rezultuar mbi 5600 raste...
Lajme17 Korrik 2020
Sot në orën 15:00 ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, do të dalë në një konferencë për media në të cilën do të flasë për situatën epidemiologjike në vend. Një gjë të tillë përmes një komunikate...
Lajme16 Korrik 2020
Ka nisur intervistimi i presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga prokurorët e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, raporton Gazeta Express. Thaçi nuk ka folur para mediave sot gjatë hyrjes në Prokurorinë Speciale. Presidenti...
Lajme15 Korrik 2020
Nesër në Bruksel do të takohen kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, me ndërmjetësim të Përfaqësuesit të Lartë të BE’së, Josep Borell, dhe emisarit për dialogun, Miroslav Lajcak....
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Presidenti Recepp Tayip Erdogan njoftoi të mërkurën se Turqia do të miratojë rregullore për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për mbylljen e tyre. Presidenti tha se është i vendosur t’i verë në jetë...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Turqia do të përgatisë një projekt-ligj për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për t’i mbyllur ato, njoftoi presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Ai tha se familja e tij ishte fyer në internet. Ministri...
Lajme29 Qershor 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti do të marr pjesë në takimin e Komisionit Ekzekutiv për luftimin, monitorimin dhe reagimin ndaj virusit COVID-19. Takimi zhvillohet në ndërtesën e Qeverisë dhe pritet të nis në ora 13:00....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.