Gjuha:
×
Etiketë: rezultatet
Lajme18 Shtator 2020
Rezultatet e testit për koronavirusin e ri nuk duhet të zgjasin më shumë se 24 orë, me qëllim mundësimin e një gjurmimi real të kontakteve të mundshme, tha sot Komisioni i BE-së. “Testimi i tërë...
Lajme07 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se Bordi përzgjedhës pas përfundimit të testimeve të parapara me rregulloren nr. 03/2020 për Rekrutim në Forcën e Sigurisë së Kosovës ka bërë përzgjedhjen e listës së ngushtë së kandidatëve...
Lifestyle05 Shtator 2020
A keni dëgjuar se qepa në popull është konsideruar si një “ilaç kundër shtatë sëmundjeve”? Dhe kështu është. Duket e pabesueshme, por me ndihmën e qepëve, mund të vendosni punë normale në gjëndrën e tiroides!...
Lifestyle04 Shtator 2020
A keni dëgjuar se qepa në popull është konsideruar si një “ilaç kundër shtatë sëmundjeve”? Dhe kështu është. Duket e pabesueshme, por me ndihmën e qepëve, mund të vendosni punë normale në gjëndrën e tiroides!...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Bashkimi Evropian beson se Mali i Zi do të vazhdojë rrugën e integrimeve evropiane, që gëzon mbështetjen e qytetarëve, por në këtë moment nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e zgjedhjeve të zhvilluara të dielën. Zëdhënësi...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Bazuar në 98.55 për qind të mostrës së përpunuar të materialit zgjedhor, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Mal të Zi njoftoi të hënën rezultatet paraprake të zgjedhjeve, sipas të cilave, Partia Demokratike e Socialistëve, e...
Lajme30 Gusht 2020
Të shtunën u raportua se testet PCR për Sars-CoV-2 në laboratorin privat të licencuar në Prishtinë po kushtojnë deri 200 euro. Bëhet fjalë për laboratorin “Medical & Laboratory Services” i cili është në pronësi të...
Sport24 Gusht 2020
Prishtina ka njoftuar se ka testuar tetë futbollistë që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në Gjibraltar. Skuadra kryeqytetase ka bërë të ditur se tetë futbollistët e testuar kanë rezultuar negativ në rezultatet e IKSHPK. Tashmë...
Lajme19 Gusht 2020
Që nga 10 gushti kur janë licencuar laboratorët e parë privatë për kryerjen testeve, rezultatet e tyre nuk janë përfshirë në raportin e çdoditshëm të Institutit të Shëndetit Publik. Kështu ka ndodh së paku deri...
Lajme04 Gusht 2020
Sonte do të dalin rezultatet për 140 persona të dyshuar me Coronavirus në Prishtinë. Lajmi u bë i ditur mbrëmë nga drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bujar Gashi, në një lidhje direkte në Rtv...
Lajme31 Korrik 2020
Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, është njoftuar sot për 9 raste të reja pozitive, por fatmirësisht 11 persona janë shëruar plotësisht. Kryetari Lutfi Haziri ka bërë të ditur se...
Lajme25 Korrik 2020
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut ka miratuar konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15 korrikut. Gjatë seancës së hapur, kreu i KSHZ-së Oliver Derkovski kumtoi rezultatet e përbërjes...
Kronika18 Korrik 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në pikëkalimin kufitar në Han të Elezit, meqenëse gjatë kontrollimit të veturës së tij, i janë gjetur 20 rezultate të testeve për COVID-19. Përmes raportit 24 orësh, Policia...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.