×
Etiketë: tregon
Lajme01 Tetor 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas paralajmërimeve të zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës se kjo parti mund të jetë pjesë e qeverisë nëse plotësohen dy kushte të saj. Glauk Konjufca, anëtar i Kryesisë së Vetëvendosjes,...
Lajme30 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku ka bërë të ditur sot se është ftuar nga Specialja. Megjithatë, ai ka thënë se nuk do t’i përgjigjet kësaj ftese, duke thënë se nuk ia njeh mandatin kësaj gjykate....
Lajme30 Shtator 2020
Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka realizuar takim pune me drejtorin e SHSKUK, Valbon Krasniqi dhe bordin përcjellës. Kryetarja e Komisionit, Albena Reshitaj me një status në Facebook ka treguar temat e diskutimit në...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, Faik Nika tha se që pas zgjedhjeve vendore të vitit 2019, ku partitë shqiptare mundën të fitonin drejtimin e Tuzit pati përpjekje për të bashkuar partitë politike...
Lajme30 Shtator 2020
Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka kryer kontrollën rutinore 3 mujore për kancer. Ai ka publikuar një fotografi në profilin e tij në Instagram ku ka treguar se pas kontrollave mjeku i ka...
Lajme29 Shtator 2020
Kandidati për deputet të Kuvendit nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka treguar se si do të vepronte po të ishte në kryetar i OVL-UÇK’së, në vendin e Hysni Gucatit. Ai ka thënë se po...
Lajme29 Shtator 2020
Zafir Berisha tregoi se para dy vitesh e ka fshirë nga Facebooku Haki Abazin. Kjo për shkak se ky i fundit e shante Vetëvendosjen. E kur Abazi kaloi në këtë subjekt, Berisham thotë se e...
Sport29 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë e Sportit, Vlora Dumoshi deklaroi sot se ndërtimi i stadiumit kombëtar është një projekt i kushtueshëm dhe se duhet të shihet një zgjidhje nëse do të ndërtohet në këtë fazë apo...
Lajme29 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm i SHSKUK-së, Valbon Krasniqi, ka thënë se janë duke bërë përgatitje në rast se do të ketë valë tjetër të pandemisë COVID-19 gjatë kohës së vjeshtës dhe dimrit....
Lajme29 Shtator 2020
Albin Kurti thotë se krerët e institucioneve heshtin, kur veteranët arrestohen “në mes të Prishtinës”. Vetë thotë se do t’i mbronte ata. E, çfarë do të bënte Kurti për ta ndalur Policinë e Prokurorisë në...
Lajme27 Shtator 2020
Zafir Berisha, i cili së fundi u emërua koordinator nacional i Kosovës për siguri kibernetike ka folur sërish për emërimin e tij në këtë pozitë, çka ngjalli reagime të shumta. Ai ka thënë edhe kur...
Lajme27 Shtator 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, me rastin e ditës ndërkombëtare të turizmit, përmes një videoje të shkurtër ka treguar disa nga bukuritë e Kosovës. Osmani ka thënë se natyra e Kosovës është burim qetësie për të gjithë...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Ambasadori i ri i Izraelit në Serbi, Jahel Vilan ka thënë se Izraeli ende nuk e ka njohur teknikisht Kosovën, por ka theksuar se procesi i njohjes është duke vazhduar dhe as që mund të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.