Lajme

Zemaj në 15:00 nga IKSHPK jep të dhënat e fundit për COVID-19

Zemaj në 15:00 nga IKSHPK jep të dhënat e fundit për COVID-19
13:38 | 01 Gusht 2020

Kreu i Ministrisë së Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot përmes një konference për media nga IKSHPK do të bëjë publike rezultatet e 24 orëve të fundit të COVID-19.

Kështu kanë bërë të ditur nga dikasteri që Ministri Zemaj drejton.

“Në këtë konferencë publikohen edhe rezultatet ditore për Covid-19. Vizita realizohet sot më 1 gusht 2020, nga ora 15:00”, thuhet një njoftim.

Në dy ditët e kaluara numri i personave të infektuar dhe të vdekur ka qenë mjaft i lartë.

Vetëm për 48 orë kanë ndërruar jetë 32 persona.

KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë

Të tjera