×
Etiketë: rregullave
Kronika19 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka filluar me dhënien e gjobave për të gjithë ngasësit e automjeteve e që nuk kanë përfillur rregullat në trafik. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar mbi 1 mijë gjoba,...
Lajme22 Korrik 2020
Biznesmeni i njohur kosovar, Latif Kryeziu, i njohur si pronari i SHELL KOSOVA, ka vdekur të martën si pasojë e infektimit me COVID-19. Kryeziu do të varroset sot në Malishevë, sipas rregullave të Institutit Kombëtar...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Më shumë se 105,000 persona janë vënë në pranga në Zimbabve që nga muaji mars për shkelje të rregullave që synojnë të parandalojnë përhapjen e koronavirusit, ka bërë të ditur policia vendase. Gati një mijë...
Lajme02 Korrik 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka apelojmë te qytetarët, bizneset, gastronomia, që në mënyrë strikte të respektojnë distancën fizike, përdorimin e maskave, dezinfektimin dhe ajrosjen e lokaleve, duke pamundësuar përhapjen eventuale të infeksionit...
Lajme01 Korrik 2020
Kosova vazhdon të përballet me pandeminë COVID-19, derisa ditëve të fundit pati dukshëm rritje të numrit të rasteve pozitive, kjo pas lehtësimit të masave mbrojtëse. Shumica e bizneseve që në fillim të muajit që lamë...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, pas takimi që ka mbajtur sot me Komitetin emergjent për parandalim të virusit Covid-19, ka ngritur në shkallën e dytë gjendjen e gatishmërisë dhe intervenimit të emergjencave, për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.