×
 • Lajme
 • Lajme

  Pronarët e hoteleve: Do t’i mbajmë dasmat dhe organizimet në klube nate konform rregullave

  FrontOnline
  01 Korrik 2020

  Kosova vazhdon të përballet me pandeminë COVID-19, derisa ditëve të fundit pati dukshëm rritje të numrit të rasteve pozitive, kjo pas lehtësimit të masave mbrojtëse.

  Shumica e bizneseve që në fillim të muajit që lamë pas nisën punën, por mbajtja e dasmave po vazhdon të ketë edhe polemika të shumta.

  Derisa nga ana e Qeverisë është e paqartë ende nëse do të lejohen këto ahengje familjare, pasi në një vendim thuhet: “Ndalohet grumbullimi i më shumë se 50 personave”.

  Por, nga ana tjetër, hotelierët përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, kanë thënë se dasmat do të mbahen ashtu siç edhe do të hapen klubet e natës, por që sipas tyre organizimi gjithnjë do të bëhet konform rregullave të Qeverisë.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka reguar për tollovinë e krijuar në komunikacion në kryeqytet. Tahiri përmes një postimi...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Ademajt i ka prekur shqiptarët në Suedi, atje ku ajo jetonte, por edhe kolegët e saj të punës...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Neuropsikiatri Ferid Agani tha në Frontal në T7 se e ka që Kosova do të përballet me një shkallë të tillë të...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Një grua ka lindur foshnjen e saj, para kohe. Rasti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e dhunës fizike të shkaktuar nga...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe,...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Opinione04 Dhjetor 2023
  Nga Kaspar Villiger: I Kur njerëzit veprojnë me përgjegjësi vetjake kjo sjell shumë përfitime për shoqërinë. Ata që kujdesen për veten nuk...
  Vip04 Dhjetor 2023
  Ashtu papritur, një ditë më parë morëm vesh se ylli shqiptar Dua Lipa i ka dhënë fund romancës me regjisorin Romain Gavras,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.