×
Etiketë: ti
Lajme01 Tetor 2020
Avokatët e të akuzuarve qysh në seancat e para gjyqësore e kanë vënë në pikëpyetje mandatin dhe juridiksionin e Gjykatës Speciale. Në seancën kundër Nasim Haradinajt, avokati i tij kujdestar, Bas Martens, e ka kundërshtuar...
Lajme30 Shtator 2020
Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, iu sugjeroi kryeministrit Hoti që t`i drejtohet Speciales për t`ia problematizuar mandatin. Ai beson qe kësaj gjykate mund t`i ketë skaduar mandati. Megjithatë ky nuk beson se qeveria aktuale do...
Lajme29 Shtator 2020
Rreze Hoxha nga Grupi për Studime Politike dhe Juridike & Drejtësia Sot, ka thënë për Front Online se pas marrjes së vendimit në formën e prerë ndaj Etem Arifi, të njëjtit duhet që t`i merret...
Lajme29 Shtator 2020
Albin Kurti thotë se krerët e institucioneve heshtin, kur veteranët arrestohen “në mes të Prishtinës”. Vetë thotë se do t’i mbronte ata. E, çfarë do të bënte Kurti për ta ndalur Policinë e Prokurorisë në...
Lajme29 Shtator 2020
Autoritetet e Zvicrës ditë më parë e kanë hequr Kosovën nga lista e vendeve, qytetarët e të cilëve duhet të karantinohen nëse mbërrijnë në shtetin zviceran. Ky lajm ka bërë që shumë mërgimtarë që jetojnë...
Lajme28 Shtator 2020
I pyetur se a është dashur të publikohen dosjes e Speciales nga krerët e OVL-së së UÇK-së, avokati Skender Musa tha se së pari dosjet nuk është dashur të rrjedhë nga Gjykata Speciale, pasi që...
Lajme28 Shtator 2020
Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj ka refuzuar të përgjigjet në pyetjet e deputetëve lidhur me rastin e Agon Musliut, pasi tha se një deklaratë të tij e ka dorëzuar në organet hetuese të...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot është takuar me estradën ku njoftoi se ata do të përfshihen në paketën ekonomike, për kompensim. Ai tha se rekomandimet që mori sot, do t’i shtrojë për diskutim që...
Sport27 Shtator 2020
Federata e Futbollit të Kosovës u ka bërë thirrje të gjitha klubeve që të respektojnë me përpikëri rregullat anti Covid-19 sepse në të kundërtën mund të marrin vendim për pezullimin e garave, përcjellë KosovaPress. FFK...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Votuesit zviceranë do të vendosin të dielën nëse do ta braktisin marrëveshjen për lëvizje të lirë të njerëzve me vendet e Bashkimit Evropian. Përkrahësit e këtij ndryshimi thonë se largimi nga marrëveshja do t’ia mundësojë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një video e pabesueshme që tregon një makinë të lëshojë shkëndija si pasojë e shpejtësisë me të cilën po lëvizte, është bërë virale në rrjet. Automjeti po ndiqej nga policia në Kaliforni, ndërsa shoferi shihet...
Lajme26 Shtator 2020
Sot gjatë ditës është sulmuar me thikë një infermier i Urologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Bajram Krasniqi. “Sot, më 26.09.2020, në ora...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Ushtria e Shteteve të Bashkuara i ka dërguar 70 kamionë në Siri përmes një pikëkalimi kufitar me Irakun, thanë të premten burimet lokale. Në mesin e mjeteve të dërguara janë 12 automjete të blinduara, disa...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.