×
Etiketë: sipas
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sipas një ankete të organizuar nga televizioni CNN, gjashtë në dhjetë përcjellës të debatit mes dy kandidatëve presidencialë në Shtetet e Bashkuara mendojnë se Joe Biden ka dalë fitues, ndërsa vetëm 28 për qind besojnë...
Lajme29 Shtator 2020
Puna në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë është në vazhdim e sipër në Bruksel, edhe pse takimet që janë planifikuar për këtë javë, nuk janë mbajtur, tha Peter Stano, zëdhënës i BE-së për...
Lajme26 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka dhënë sqarime rreth arrestimit të nënkryetarit të OVL-UÇK-së, Nasim Haradinajt. Thotë se arrestimi u krye se ka fletarrest ndaj Haradinajt dhe se policia e Eulex-it veproi sipas mandatit të...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...
Lajme11 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është takuar me Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj ku kanë diskutuar në lidhje me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor. Zemaj ka theksuar se do të vazhdojnë me...
Lajme08 Shtator 2020
Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq ka thënë se nënshkrimi i marrëveshjes në Washington është një lajm i mirë për serbët në Kosovë. Ai për portalin “Kosovo Online” tha se...
Lajme05 Shtator 2020
Emisari Special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell ka folur më gjerësisht për marrëveshjen e arritur dje në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë. Në një opinion të shkruar për “The Hill”, Grenell marrëveshjen e ka...
Lajme29 Gusht 2020
Këshilli Rinor Kosovar -KYC përmes një komunikate për media ka raportuar për një mori problemesh që kanë ndodhur gjatë testit të maturës. Në Kosovë po mbahet Provimi i Maturës Shtetërore, në 184 qendra të testimit....
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Qeveria franceze pret që vaksinat COVID-19 nga fundi i vitit 2020 ose fillimi i vitit 2021. Vaksinat e reja të coronavirusit mund të jenë në dispozicion nga fundi i vitit 2020 ose fillimi i vitit...
Lajme19 Gusht 2020
Marjan Dema për 4 vjet ka drejtuar Universitetin e Prishtinës. Por tani, Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” do të udhëhiqet nga dikush tjetër. Naser Sahiti është rektori i ri i këtij universiteti. Në mesin e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.