×
Etiketë: malishevë
Lajme01 Tetor 2020
Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, në kuadër të aktiviteteve të saj bamirëse, dhe në bashkëpunim të ngushtë me Komunën e Malishevës, përkatësisht shtabin komunal për menaxhimin e pandemisë së covid-19, sot ka ndihmuar 120 familje...
Lajme29 Shtator 2020
Task Forca komunale për arsim në Komunën e Malishevës, sot e ka mbajtur takimin e rregullt, ku është shqyrtuar situata në arsim në këtë komunë, sa i përket situatës me pandeminë covid-19. Në Komunën e...
Lajme19 Shtator 2020
Në Malishevë gjatë 24-orëve janë shëruar gjashtë persona të cilët kanë qenë të prekur me covid-19, ndërsa është regjistruar edhe një rast i ri. Gjendja e përgjithshme me covid-19 në territorin e Komunës së Malishevës,...
Kronika19 Shtator 2020
Dy shtëpi banimi në fshatin Carrallukë të Malishevës janë përfshirë sot nga zjarri. Në përpjekje për të shuar zjarrin, lëndime të lehta trupore ka marrë një zjarrfikës. Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar Drejtori...
Kronika15 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë në Malishevë është raportuar se në zjarre janë përfshirë disa duaj sanë, një mulli misëri, një motor rryme, një kosh me grurë dhe një gjedh të gjitha këto...
Lajme14 Shtator 2020
Sot në Komunën e Malishevës, janë hapur të gjitha shkollat, për klasat para fillore, klasat e para, të dyta, të treta, të katërta, të pesta, të gjashta dhe klasat e dhjeta, raporton Front Online. Hapja...
Kronika10 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur të martën në Malishevë, përkatësisht në fshatin Carallukë. Në bazë të një video që ka siguruar Gazeta Infokus, për shkak të shpejtësisë një veture ka humbur drejtimin dhe është përplasur me...
Lajme10 Shtator 2020
Bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, sot në territorin e Komunës së Malishevës, janë regjistruar edhe katër raste të reja me covid-19. Aktualisht në komunën e Malishevës, raste aktive...
Lajme09 Shtator 2020
Në Malisheve ka filluar zyrtarisht sot ndërtimi i çerdhes së dytë publike. Në fillimin e punimeve në ndërtimin e kësaj çerdhe, të pranishëm ishin kryetari i komunës së Malishevës, Ragip Begaj, drejtori për arsim dhe...
Kronika07 Shtator 2020
Një person në Malishevë është vetë aksidentuar, pasi i njëjti ishte duke punuar në oborrin e shtëpisë së tij. Viktima ka pasur lëndime në pjesën e kraharorit në qafë, ku është operuar dhe është jashtë...
Lajme03 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në fshatin Llapqevë të Malishevës. Një person ka plagosur djalin e tij dhe ka marrë peng anëtarët tjerë të familjes Rastin  e ka konfirmuar drejtori...
Lajme03 Shtator 2020
Komuna e Prishtinës sot filloi me asfaltimin e rrugëve në lagjen Pejton. Kryetari Shpend Ahmeti thotë se në këto rrugë nuk do të ketë më kabllo të varura të rrymës. “Sot filluam me asfaltimin e...
Lajme02 Shtator 2020
Edhe dy persona nga komuna e Malishevës janë shëruar nga Covid 19. Derisa në këtë komunë janë regjistruar edhe katër raste të reja. Numri i rasteve aktive me covid-19 në Komunën e Malishevës, është 31...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.