Lajme

Hapen të gjitha shkollat në Malishevë

Hapen të gjitha shkollat në Malishevë
12:46 | 14 Shtator 2020

Sot në Komunën e Malishevës, janë hapur të gjitha shkollat, për klasat para fillore, klasat e para, të dyta, të treta, të katërta, të pesta, të gjashta dhe klasat e dhjeta, raporton Front Online.

Hapja e shkolla është sipas rekomandimeve nga Ministria e Arsimit dhe Ministria e Shëndetësisë, përkatësisht IKSHPK, duke zbatuar të gjitha masat anticovid.

Në hapjen e disa prej shkollave ishin të pranishëm edhe kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe drejtori i Drejtorisë për Arsim dhe Edukim, Blerim Thaçi, të cilët në emër të Task Forcës komunale, kanë parë nga afër zbatimin e masave për mbrojtje ndaj Covid-19.

Kryetari Begaj dhe drejtori Thaçi, i kanë uruar nxënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor dhe ju kanë dëshiruar suksese në mësime, e po ashtu kanë kërkuar nga të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit, që të zbatojnë të gjitha masat mbrojtëse dhe parandaluese në raport me pandeminë Covid-19./Front Online

Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa

Të tjera