×
Etiketë: hapen
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Tre nga vendet e rajonit janë për hapjen e kufijve pa pengesa, dhe për dy të tjerat ende pritet përgjigje. Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi janë për hapje të kufijve, dhe po ashtu pritet...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Kryeministri Edi Rama ka folur ditën e sotme rreth hapjes së një procedure ku mund të licencohet hapja e kazinove në pika të caktuara dhe të një shume të madhe parash. Sipas Ramës kjo nuk...
Lajme25 Shtator 2020
Deputetja e AAK-së, Albena Reshtiaj ka kërkuar rikthimin e shërbimeve në qendrat e rehabilituese në Kosovë. Në seancën e sotme plenare, deputetja tha se “banjet” duhet të hapet pasi aty trajnohen pacientet për nevojat e...
Lajme21 Shtator 2020
Shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka komentuar Marrëveshjen e Uashingtonit dhe vizitën e Grenellit në Kosovë. Ai ka thënë se pavarësisht disa gjërave pozitive marrëveshja për...
Lajme18 Shtator 2020
Para deputetëve po raporton ministri i Arsimit, Ramë Likaj, për të treguar se si ka nisur procesi mësimor dhe si do të vazhdojë më tej në kohën kur mbarë bota po përballet me Covidin-19. Ai...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ish-këshilltari për Siguri Kombëtare e presidentit Trump, John Bolton, është duke u hetuar rreth dyshimeve për publikim të të dhënave të klasifikuara në librin e botuar në qershor. Departamenti i Drejtësisë i Shteteve të Bashkuara...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi sot se nuk ka alternativë tjetër përpos dialogut, por e quajti një gabim serioz hapjen e çështjeve të mbyllura ndër vite me Serbinë për rregullimin e brendshëm,...
Lajme14 Shtator 2020
Sot në Komunën e Malishevës, janë hapur të gjitha shkollat, për klasat para fillore, klasat e para, të dyta, të treta, të katërta, të pesta, të gjashta dhe klasat e dhjeta, raporton Front Online. Hapja...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Protestat e punonjëseve dhe punonjësve të seksit u kurorëzuan me sukses. Bordeleve në pesë lande të Gjermanisë u lejohet të mirëpresin sërish klientë – sidoqoftë me maska. Gjykata e Lartë Administrative e Rin-Westfalisë Veriore në...
Lajme08 Shtator 2020
Pjesë e dakordimit të arritur më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike ndërmjet Kosovës e Serbisë ishte edhe përfshirja në projektin për lëvizjen e lirë që është bërë i njohur...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Shkollat u hapën të martën në Francë, pas pushimeve verore, me mbajtjen e detyrueshme të maskave për mësuesit dhe fëmijët mbi 11-vjeç. Ministri i Arsimit Jean-Michel Blanquer tha për televizionin BFM se të gjithë fëmijët...
Lajme30 Gusht 2020
Oda e Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës po kërkon nga Qeveria që t’i heq kufizimet ndaj bizneseve. Ata vlerësojnë se është zvogëluar numri i të infektuarve dhe se këto biznese nuk kanë qenë shkaktar. OHTK...
Lajme29 Gusht 2020
Kinematë dërgojnë manualin për lejimin e veprimtarisë, institucionet përgjegjësinë ia delegojnë njëra-tjetrës Shiritat janë ende aty. Tash e 5 muaj dyert e kinemave janë të mbyllura. Por, artdashësve më në fund iu dha një shpresë....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.