×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ende nuk dihet nëse do të hapen kufijtë e Maqedonisë me vendet e rajonit

  FrontOnline
  30 Shtator 2020

  Tre nga vendet e rajonit janë për hapjen e kufijve pa pengesa, dhe për dy të tjerat ende pritet përgjigje.

  Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi janë për hapje të kufijve, dhe po ashtu pritet përgjigje nga Serbia dhe Bullgaria.

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot deklaroi se ministrat e Shëndetësisë të Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi kanë dhënë pëlqimin për hapjen e kufijve.

  Në Greqi deri më tetor është ndaluar udhëtimi edhe në tranzit, ndërsa i njëjti vendim mund të vazhdohet edhe për dy javët e ardhshme.

  Ndryshe, për 24 orët e fundit në Maqedoni ka pasur thuajse 200 raste të reja me COVID-19.

  Zyrtare: Dyshekët e Comoditas produktet më të eksportuara nga Kosova për vitin 2023, dyfish më shumë se tjerët
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, ka falënderuar presidentit shqiptar, Bajram Begaj për solidaritetin me Ukrainën. “Faleminderit për fjalët tuaja të mira dhe solidaritetin...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Spitalin e Traumës. Policia e Tiranës njofton se një 47-vjeçar...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Kryesuesi i ekipit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në raundin e ri...
  Të tjera
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Kryesuesi i ekipit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në raundin e ri...
  Vip25 Shkurt 2024
  Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca është mjaftë aktive në mediat sociale. Ajo ka befasuar ndjekësit teksa publikon një video ku...
  Vip25 Shkurt 2024
  Silvi Forte është banori më i ri i shtëpisë së Big Brother Vip, i cili u fut mbrëmjen e djeshme, së bashku...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Policia shqiptare ka arrestuar një 30-vjeçar në Kavajë, nën dyshimin se bashkë me vëllain e tij pasi e rrahën një 25-vjeçar e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.