×
Etiketë: maqedonisë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Tre nga vendet e rajonit janë për hapjen e kufijve pa pengesa, dhe për dy të tjerat ende pritet përgjigje. Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi janë për hapje të kufijve, dhe po ashtu pritet...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Nga java e ardhshme në Maqedoninë e Veriut pritet që të hiqet testi PCR në kufi, kështu ka bërë të ditur Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Filipçe tha se në vend të testeve PCR është...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Me pa durim e pres miratimin e Kornizës negociatore dhe mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare dhe jini të sigurt në përkushtimin tim personal për integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE, thekson përfaqësuesi i...
Kronika29 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme një shtetas i Maqedonisë Veriore, ka kaluar ilegalisht kufirin, transmeton Front Online. Sipas policisë, i dyshuari është ndalur dhe i janë marrë dokumentet...
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni i Sëmundjeve Infektive i rekomandon Qeverisë heqjen e PCR testit negativ të obligueshëm për të hyrë në Maqedoni të Veriut. Rekomandimi i tyre do të diskutohet në mbledhjen e parë të Qeverisë. Instituti i...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbaj mbledhjen e gjashtë, me më shumë pika të rendit të ditës nga programi i saj i punës dhe interesit të qytetarëve. Në seancën e...
Kronika21 Shtator 2020
Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar dje rreth orës 18:00 në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardhë. Siç njofton Policia e Kosovës, ai e kishte kaluar ilegalisht kufirin dhe për pasojë është depërtuar, duke...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Me pandeminë e coronavirusit u rrit edhe interesi i turizmit në Maqedoni dhe parashtrohet pyetja nëse Maqedonia ka kapacitete të mjaftueshme akomoduese. Në disa qytete të Maqedonisë nuk ka hotele ose kanë vetëm një, megjithatë...
Lajme17 Shtator 2020
Largimi i testimeve obligative PCR gjatë qarkullimit me Maqedoninë e Veriut, heqja e kufizimit të orarit në sektorin e gastronomisë, lejimi i punës së restoranteve që të shfrytëzojnë edhe hapësirën brenda si dhe heqja e...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, të futet edhe Marrëveshja për fqinjësi të mirë, që dy shtetet e nënshkruan në vitin 2017....
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk zbulon emrat se kush do të jetë drejtor në drejtoritë qeveritare dhe se si partnerët e koalicionit do ta ndajnë kulaçin qeveritar. Zëvendëskryeministri Ljupço Nikollovski i cili është edhe...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Ndikimi i krizës së pandemisë së koronavirusit ka marrë përmasa të mëdha në nivel global. Kjo krizë ka prekur veprimtarinë e bizneseve dhe njëkohësisht ka ndikim të madh si në aspektin ekonomik ashtu edhe në...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka informuar se  ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga Coronavirusi, raporton Front Online. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.