×
Etiketë: maqedonisë
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Të huajt që vijnë në Serbi nga vende të caktuara do të duhet të posedojnë PCR test negativ për Covid-19, jo më të vjetër se 48 orë, ka vendosur Shtabi i Krizës në Serbi. Vendimi...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Shtetasit e Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe Bosnjë e Hercegovinës, si dhe diplomatët, anëtarët e familjeve të tyre dhe shtetasit me nënshtetësi të dyfishtë nga këto vende, gjatë transitit përmes Maqedonisë së Veriut nuk...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Dy shqiptarë me shtetësi të Maqedonisë së Veriut janë arrestuar të hënën. Kjo pasi ata dyshohen se kishin kaluar ilegalisht kufirin mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, në pikën kufitare në Stançiq. “Të dyshuarit janë...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Florian Alimani nga fshati Gjoricë, me banim në Durrës, është shoferi që drejtonte kamionin që u kap me 200 kg drogë. Policia zbuloi se kamioni ishte i përshtatur dhe sasia e kanabisit ishte vendosur në një...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Liban, kumtoi sot Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ). “Lidhur me shpërthimin e djeshëm në Bejrut,...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Ministria e Mbrojtjes në Maqedoninë e veriut shpreh ngushëllime për viktimat nga shpërthimi në Bejrut dhe potencon se ushtarët e saj në Liban janë të sigurt. “Ministria e Mbrojtjes shpreh ngushëllime të thella për viktimat...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Dje në mesditë u mbajt mbledhja konstitutive e Kuvendit pas zgjedhjeve të 15 korrikut. Përbërja e dhjetë parlamentare apo e para me emrin e ri Kushtetues, u thirr në rrethana të jashtëzakonshme si pasojë e...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Të ardhurat në Buxhet në korrik të këtij viti nga fillimi i krizës së koronavirusit ka shënuar rritje mujore, ndërsa kjo tregon se rivitalizimi i ekonomisë po zhvillohet me një dinamikë të mirë dhe pritjet...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Marrëveshja për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, nuk ka lëvizur aspak, që nga nënshkrimi i saj në më 2 gusht të vitit 2017. Ajo duhej të zgjidhte kontestet mes dy vendeve,...
Kronika02 Gusht 2020
Policia ka njoftuar se një shtetas i Maqedonisë së Veriut, gjatë kontrollës në pikën e kalimit kufitar në Vërmicë, nuk ka poseduar testin për koronavirus. I njëjti nuk i ka zbatuar urdhrat e zyrtarëve policorë“Raportohet...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Ministria për Punë të Brendshme në Maqedoni informon se ka vazhduar me aktivitetet për respektimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga MPB thonë gjatë ditës së djeshme (28/29.07.2020) në të gjithë territorin e Maqedonisë...
Lajme25 Korrik 2020
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut ka miratuar konkluzën për shpalljen e rezultateve zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 15 korrikut. Gjatë seancës së hapur, kreu i KSHZ-së Oliver Derkovski kumtoi rezultatet e përbërjes...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Ministri i Ekonomisë në Maqedoninë Veriore, Kreshnik Bekteshi ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Ai këtë njoftim e ka bërë të ditur përmes një statusi në Facebook, duke thënë se nuk ka asnjë simptomë dhe familjarët...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.