Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Serbia kërkon test PCR për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  Të huajt që vijnë në Serbi nga vende të caktuara do të duhet të posedojnë PCR test negativ për Covid-19, jo më të vjetër se 48 orë, ka vendosur Shtabi i Krizës në Serbi. Vendimi vlen për Maqedoninë e Veriut, Kroacinë, Bullgarinë dhe Rumaninë, tha epidemiologu serb Darija Kisiç Tepavçeviq për RTS.

  Gjithashtu është vendosur për ndërprerjen e kufizimeve për shtetasit e Malit të Zi.

  Të gjitha masat hyjnë në fuqi nga dita e nesërme.

  Shtetasit e Serbisë që kthehen nga vendet fqinjë në Serbi nuk do të kenë nevojë të paraqesin PCR test.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Rusia tha të hënën se filloi të zhvillojë stërvitje detare në Detin Baltik. Dhe stërvitja, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, vjen...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Pak para orës 15:00 të ditës së hënë, policia e Lubjanës ka marrë informacion për të shtëna armësh. Dhe sipas informacioneve të...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensy është takuar në Kiev me sekretarin e jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Përmes një postimi në...
  Lajme05 Qershor 2023
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku i ka çuar mesazh Qeverisë Kurti duke e stolisur qytetin me flamuj të Shteteve të Bashkuara. Lushtaku...
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Kryeministri i Belgjikës, Alexander De Croo, ka konfirmuar më 5 qershor se vendi i tij po kërkon sqarime nga Ukraina lidhur me...
  Lajme05 Qershor 2023
  Personeli ushtarak italian i dislokuar me misionin e NATO/KFOR-it, i plagosur gjatë protestës së paprovokuar në veri të Kosovës, u transportua përsëri...
  Sport05 Qershor 2023
  Gjilani dhe Prishtina do të përballen sot në finalen e Kupës së Kosovës. Ndeshja fillon në ora 18:00 dhe do të zhvillohet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimit Sami Mazreku ka mirëpritur aksionin e policisë së Kosovës për heqja nga qarkullimi të automjeteve pa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.