Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Nga Dibra drejt Maqedonisë/ Ja ku ishin fshehur 200 kg drogë, arrestohet shoferi i kamionit

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Florian Alimani nga fshati Gjoricë, me banim në Durrës, është shoferi që drejtonte kamionin që u kap me 200 kg drogë.

  Policia zbuloi se kamioni ishte i përshtatur dhe sasia e kanabisit ishte vendosur në një pjesë të ndarë në dyshemenë e kamionit.

  Bëhet me dije se mjeti me targa AA 450 YE kishte destinacion Maqedoninë e Veriut dhe droga dyshohet se është ngarkuar në Dibër.

  Kamioni ishte kamufluar me logon e një mobilerie për të mos rënë në sy.

  Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  “Kemi qenë shtete të vetmet që nuk kishim kufij. Ndërsa tani jemi të vetmit që kemi kufij”. Këtë e tha sot kryeministri...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Policia e Shtetit në Shqipëri e ka arrestuar një kosovar në Pikën Kufitare në Morinë. Personi i arrestuar ishte në kërkim ndërkombëtar...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë zjarri ditën e sotme zyrat e “İYİ Parti” në Stamboll. Një nga plumbat ka...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Në 24-vjetorin e Masakrës së Pastaselit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve. Së...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Policia e Shtetit në Shqipëri e ka arrestuar një kosovar në Pikën Kufitare në Morinë. Personi i arrestuar ishte në kërkim ndërkombëtar...
  Lajme31 Mars 2023
  Safe Journalist, Platforma Rajonale e Ballkanit Perëndimore, sot ka reaguar për gjuhën e përdorur nga Blerim Vela, shef i stafit të Presidentes...
  Lajme31 Mars 2023
  Ditën e djeshme, zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim delegacionin...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë zjarri ditën e sotme zyrat e “İYİ Parti” në Stamboll. Një nga plumbat ka...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë ka tronditur mëngjesin e kësaj të premteje Turqinë. Mediat vendase bëjnë me dije se thellësia e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.