×
Etiketë: maqedonisë
Lajme08 Shtator 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar popullin e Maqedonisë së Veriut në 29 vjetorin e pavarësisë. Haradinaj nëpërmjet një postimi në profilin e tij ‘facebook’ ka shkruar se Kosova është...
Lajme08 Shtator 2020
Talat Xhaferi ka uruar Ditën e Pavarësisë së Maqedonisë së Veriut. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka shkruar se “Të bashkuar, u ballafaquam me shumë sfida dhe arritëm sukses...
Lajme08 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka uruar popullin e Maqedonisë së Veriut me rastin e Ditës Kombëtare. Duke vlerësuar lartë raportet bilaterale, Haradinaj-Stublla, ka theksuar se do të përkushtohet edhe më...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Këshilli organizativ i protestave kundër shtrenjtimit të rrymës kërkon takim me deputetët e Maqedonisë për të ju prezantuar kërkesat me 4 pika që lidhen ngushtë me punën e deputetëve, si të zgjedhurit e popullit, përcjell...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Në seancë Qeveria ka sjellë vendim që Postat e Maqedonisë së Veriut të fillojë me procedurat për gjetjen e një banke të re për bashkëpunim, çka do të zhbllokonte qarkullimin pagesor të postës. Sot do...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut ka shënuar rrënie ditëve të fundit. Numri i personave të shëruar ka qenë më i madh se i të infektuarve të rinj dhe kjo ka...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Kryeministri i ri, Zoran Zaev, sot në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut zyrtarisht mori postin nga kryeministri i tanishëm teknik Oliver Spasovski. Në pranim-dorëzimin zyrtar, Zaev duke falënderuar kryeministrin e deritanishëm Spasovski dhe anëtarët e...
Lajme31 Gusht 2020
Kryetari në detyrë i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se votimi i qeverisë së Maqedonisë së Veriut është një lajm shumë i mirë, marrë parasysh marrëdhëniet e mira fqinjësore që ka Kosova me këtë vend...
Lajme31 Gusht 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka përshëndetur zgjedhjen e Qeverisë së re të Maqedonisë së Veriut. Në mesazhin e urimit të kryeministrit Hoti, ndër të tjera, thuhet: Me rastin e zgjedhjes së Qeverisë...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Kreu i LSDM-së, njëherë edhe mandatar për kryeministër, Zoran Zaev dorëzoi në Kuvend propozimin për Qeverinë e re, prioritet e së cilës siç paralajmëroi ai, do të jenë lufta kundër krimit dhe korrupsionit, pastrimi i...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, i ka drejtuar sot një letër falënderimi homologut të tij shqiptar, Gramoz Ruçi. Duke falënderuar kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë për urimet me rastin e rizgjedhjes,...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Për sot në mesditë është caktuar vazhdimi i mbledhjes konstituive të Kuvendit ku Talat Xhaferi duhet përsëri të zgjidhet për kryetar të Shtëpisë ligjvënëse. Propozimi për zgjedhjen e Xhaferit është dorëzuar në Kuvend me nënshkrimet...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Banorët nga Shtetet e Bashkuara, Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina dhe Kosova mund të hyjnë në Mal të Zi nga mesnata e kaluar me një test PSR ose ELISA serologjike, jo më...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.