Lajme

Haradinaj përshëndet votimin e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut

Haradinaj përshëndet votimin e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut
12:07 | 31 Gusht 2020

Kryetari në detyrë i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se votimi i qeverisë së Maqedonisë së Veriut është një lajm shumë i mirë, marrë parasysh marrëdhëniet e mira fqinjësore që ka Kosova me këtë vend fqinj.

“Uroj përzemërsisht kryeministrin Zoran Zaev për qeverinë e re dhe shpresojmë se kjo qeveri do të vazhdojë politikat euroatlantike, që do të ndikojnë në forcimin e shtetit dhe mirëqenien e qytetarëve si dhe zhvillimin e mëtutjeshëm të fqinjësisë së mirë me Kosovën”, është shprehur Haradinaj.

“Po ashtu uroj të zgjedhurit shqiptarë, që dita ditës po marrin më shumë përgjegjësi atje”.

“Urime!”.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera