Lajme

Haradinaj uron 29 vjetorin e Pavarësisë së Maqedonisë së Veriut

Haradinaj uron 29 vjetorin e Pavarësisë së Maqedonisë së Veriut
12:45 | 08 Shtator 2020

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar popullin e Maqedonisë së Veriut në 29 vjetorin e pavarësisë.

Haradinaj nëpërmjet një postimi në profilin e tij ‘facebook’ ka shkruar se Kosova është përcaktuar për vazhdimin e fqinjësisë së mirë mes dy vendeve në rrugën e integrimeve euroatlantike.

“Me rastin e 29-vjetorit të Pavarësisë, uroj institucionet dhe popullin e Maqedonisë së Veriut për këtë ditë të shënuar. Kosova është përcaktuar për vazhdimin e fqinjësisë së mirë mes dy vendeve në rrugën e integrimeve euroatlantike”, ka shkruar Haradinaj.

Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA

Të tjera