×
Etiketë: uron
Lajme28 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar komunitetin boshnjak me rastin e 28 shtatorit - ditës së këtij komuniteti në Kosovë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se populli boshnjak e ka...
Lajme19 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar institucionet dhe popullin e Shën Kits dhe Nevis me rastin e Ditës së...
Lajme16 Shtator 2020
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka uruar vitin e ri hebraik, Rosh Hashanah. Kurti ka uruar këtë vit, duke përdorur urimin e hebraikëve që bëjnë në këtë festë, “Qoftë viti i ri një vit i...
Lajme14 Shtator 2020
Ky vit që në pjesën dërmuese u shoqërua i mbyllur për institucionet arsimore, diktuar nga gjendja epidemiologjike në vend, këtë të hënë, ktheu gëzimin në fytyrat e mijëra nxënësve, prindërve e mësimdhënësve. Kështu, sipas rekomandimeve...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj ka përgëzuar nxënësit dhe mësimdhënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, i cili do të mbahet në kushte të vështira për shkak të pandemisë me koronavirus. Ai...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë një dedikim për nxënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, raporton Front Online. Mustafa ndër të tjera përmend mbesën e tij Ninën,...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit për fillimin e vitit të ri shkollor! “Me urimin më të mirë për të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit për këtë vit të ri shkollor,...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari në detyrë i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka uruar nxënës dhe mësimdhënës për nisjen e vitit të ri shkollor. “Është një shtator ndryshe nga vitet e tjera. Me sfida që nuk i kemi përjetuar më...
Lajme13 Shtator 2020
Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit e kësaj komune me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2020/21, duke iu kërkuar njëherësh që të respektohen rekomandimet e institucioneve shëndetësore, në...
Lajme13 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka uruar vitin e ri shkollor, transmeton Front Online. Nga IKSHPK është kërkuar të zbatohen rregullat te reja në shkollë për ruajtjen e shëndetit. Njoftimi i IKSHPK: Instituti...
Lajme13 Shtator 2020
Nesër fillon viti i ri shkollor, ndërsa presidenti, Hashim Thaçi ka uruar të gjithë nxënësit dhe mësimdhënësit. Ai kërkon që t’i respektojnë rregullat e reja të shkollës dhe klasës që për qëllim kanë ruajtjen e...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, nëpërmjet një telegrami ka uruar pavarësinë e Maqedonisë së Veriut. Ai thotë se gjatë 29 viteve të fundit, shteti ka pasur tundime, ngritje dhe ulje. Mickoski gjithashtu thekson se fillimet...
Lajme08 Shtator 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar popullin e Maqedonisë së Veriut në 29 vjetorin e pavarësisë. Haradinaj nëpërmjet një postimi në profilin e tij ‘facebook’ ka shkruar se Kosova është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.