×
Etiketë: vjetorin
Lajme26 Shtator 2020
Në 22 vjetorin e masakrës në Abri të Epërme, Partia Demokratike e Kosovës ka përkujtuar 23 martirët e familjes Deliu. Sipas këtij subjekti politik, Kosova nuk do të rresht asnjëherë duke kërkuar drejtësi për të...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Pak orë nga atentati me tritol kundër Preng Gjinit që mbeti i plagosur teksa po drejtonte një automjet të sapo marrë në përdorim, prokuroria ka bindjen se krimi është kryer për hakmarrje. Kjo pistë shton...
Vip12 Shtator 2020
Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma, njihet për një veçanti të në interpretimin e këngëve dhe stilin e saj. Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale, duke ndarë kështu imazhe të ndryshme nga jeta e...
Lajme08 Shtator 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar popullin e Maqedonisë së Veriut në 29 vjetorin e pavarësisë. Haradinaj nëpërmjet një postimi në profilin e tij ‘facebook’ ka shkruar se Kosova është...
Lajme30 Gusht 2020
Kryediplomatja kosovare, Meliza Haradinaj Stublla, sot e ka bërë zbulimin e pllakës përkujtimore me rastin e tridhjetë vjetorit të vizitës në Kosovë të Senatit të SHBA’së që atë kohë ishte udhëhequr nga senatori, Bob Dole....
Lajme10 Gusht 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar Bekim Berishën-Abejën dhe bashkëluftetarët e tij në 22 vjetorin e rënies. Limaj shkruan se Bekim Berisha-Abeja bashkë me bashkëluftëtarët e tij ranë 22 vite më parë në...
Lajme03 Gusht 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të VV’së, Rexhep Selimi, ka bërë një postim në Facebook, me rastin e 5 vjetorit të votimit të Gjykatës Speciale. Ai ka thënë se edhe pas 5 viteve, VV ka të...
Lajme15 Korrik 2020
Nesër është përvjetori i 100-të i dit’lindjes së mësuesit Hasan Xhemajl Preniqi në fshatin Hade. Preniqi ishte i shkolluar në Kosovë për pedagogji, ndërsa gjatë periudhës së shërbimit ushtarak obligativ tregoi pjekuri të madhe ushtarake...
Auto15 Korrik 2020
Më 14 korrik të vitit 2006, Twitter hyri në përdorim, kurse, sot është një nga platformat e mediave sociale më të mëdha në botë. Twitter ishte krijuar në mars të vitit 2006 nga Jack Dorsey,...
Lajme08 Korrik 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar 21 vjetorin e vrasjes së vëllezërve Bytyqi. Thaçi përmes një postimi në Facebook, ka thënë se vrasja e Yllit, Agronit e Mehmetit ishte vrasje makabre. “Të gjitha krimet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.