×
Etiketë: 29
Lajme26 Shtator 2020
Më 26 shtator të vitit 1991 është mbajtur referendumi për shpalljen e Kosovës shtet të pavarur. Në këtë ditë, me shumicë absolute janë deklaruar pro pavarësisë së Kosovës me ç’rast u vërtetuan edhe Deklarata e...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka arritur në rreth 29 milionë. Shtetet e Bashkuara mbeten vendi me më shumë infeksione, më tepër se 6.4 milion raste. India ia ka kaluar...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka arritur në rreth 29 milion. Shtetet e Bashkuara mbeten vendi me më shumë infeksione, më tepër se 6.4 milion raste. India ia ka kaluar...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
28 milionë e 889 mijë e 4 raste janë raportuar si të infektuar me virusin Covid-19 në botë, transmeton Front Online. Sipas faqes së statistikave botërore, worldometers.info 923 mijë e 258 persona të infektuar me...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka uruar ditën e pavarësisë së Maqedonisë, duke shkruar se përgjatë 29 viteve të shtetndërtimit, rruga ka qenë e gjatë dhe e vështirë, raporton Front...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, nëpërmjet një telegrami ka uruar pavarësinë e Maqedonisë së Veriut. Ai thotë se gjatë 29 viteve të fundit, shteti ka pasur tundime, ngritje dhe ulje. Mickoski gjithashtu thekson se fillimet...
Lajme08 Shtator 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar popullin e Maqedonisë së Veriut në 29 vjetorin e pavarësisë. Haradinaj nëpërmjet një postimi në profilin e tij ‘facebook’ ka shkruar se Kosova është...
Kronika03 Shtator 2020
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Statistikat e Jurisprudencës për Persona Madhorë për vitin 2019. Sipas rezultateve të dala nga ky publikim, në gjykatat themelore të Republikës së Kosovës në vitin 2019...
Lajme31 Gusht 2020
29 aksidente janë shkaktuar në 24 orëshin e fundit në vend. Në mesin e këtyre aksidenteve ishte edhe një me fatalitet, që ndodhi mbrëmë në autostradën ‘Arbën Xhaferi’.13 nga aksidentet tjera ishin me të lënduar,...
Lajme20 Gusht 2020
Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, në takimin e sotëm të Komitetit të Emergjencave, ka kërkuar angazhim maksimal të të gjitha institucioneve në monitorimin e gjendjes pasi 29 raste të reja që e çojnë...
Lajme20 Gusht 2020
Spitali i Vushtrrisë bën të ditur se në këtë spital janë hospitalizuar 33 pacientë, prej tyre të konfirmuar me COVID-19 janë 29 pacientë. Nga stafi mjekësor, 8 infermierë janë pozitiv në COVDI-19 si dhe 1...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit. Në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’ rreth orës 04:30 pacienti me iniciale Xh.K, 29 vjeç është hedhur nga kati i 3 ku për pasojë ka...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Banorët e fshatit më të vogël të Italisë po festojnë ardhjen në jetë të një banori të ri – Denisit, foshnja e parë që ka lindur atje në tetë vjet. Me lindjen e vogëlushit, popullsia...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.