×
Etiketë: rajonit
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Tre nga vendet e rajonit janë për hapjen e kufijve pa pengesa, dhe për dy të tjerat ende pritet përgjigje. Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi janë për hapje të kufijve, dhe po ashtu pritet...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 47 raste të reja me Covid-19 në Republikën e Kosovës. Masat e reja janë vënë, ndërkohë që është bërë thirrje për kujdes të shtuar. Kosova ka gjithsej 15.472...
Lajme24 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryetarin e Tiranës, Erion Veliaj. Thaci ka bërë një postim në Facebook për takimin e tij me Veliajn, si dhe ka lavdëruar punën e tij. “Gjithmonë kënaqësi...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Pandemia me koronavirus në vendin tonë shpërtheu në mesin e muajit mars dhe deri më tash ka marrë jetën e 600 personave, prej tyre katër vetëm në 24 orët e fundit. Ndërkohë që numri total...
Lajme12 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, po konsideron se Kosova është duke e menaxhuar më mirë se vendet e rajonit pandeminë e koronavirusit. Në Facebook, Zemaj ka publikuar bilancet e të infektuarve dhe viktimave në 24...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Sipas raportit të fundit të Agjencisë Evropiane të Mjedisit (EEA), ndotja e ajrit mbetet rreziku më i madh ekologjik ndaj shëndetit. Shqipëria dhe Bosnja dhe Hercegovina kanë rezultatet më të këqija sa i përket vdekjeve...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç e ka cilësuar marrëveshjen ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhe, si një hap drejt stabilizimit të rajonit. Në llogarinë e tij në Twitter, Gjukanoviç ka thënë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.