×
Etiketë: nëse
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Tre nga vendet e rajonit janë për hapjen e kufijve pa pengesa, dhe për dy të tjerat ende pritet përgjigje. Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi janë për hapje të kufijve, dhe po ashtu pritet...
Lajme30 Shtator 2020
Emisari Special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka kryer kontrollën rutinore 3 mujore për kancer. Ai ka publikuar një fotografi në profilin e tij në Instagram ku ka treguar se pas kontrollave mjeku i ka...
Lajme29 Shtator 2020
Kandidati për deputet të Kuvendit nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka treguar se si do të vepronte po të ishte në kryetar i OVL-UÇK’së, në vendin e Hysni Gucatit. Ai ka thënë se po...
Lajme29 Shtator 2020
Puna në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë është në vazhdim e sipër në Bruksel, edhe pse takimet që janë planifikuar për këtë javë, nuk janë mbajtur, tha Peter Stano, zëdhënës i BE-së për...
Lajme29 Shtator 2020
Legjislativi ka mbetur me një votë minus sot pas dorëzimit në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë të deputetit Etem Arifi. Sipas ligjit, ai do të vazhdojë të jetë në detyrë edhe nga qelia e burgut,...
Lifestyle29 Shtator 2020
Tiroidja është një gjëndër e vogël në formën e fluturës që ndodhet poshtë laringut. Ajo është e lidhur ngushtë me trurin dhe komunikimi kryhet nëpërmjet hormoneve. Tiroidja shfrytëzon jodin që marrim nga ushqimet për të...
Lajme29 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë Beogradi është absolutisht gjithmonë i gatshëm për një dialog me Prishtinën, por që ka probleme serioze në dialog. Sipas tij përfaqësuesit e Prishtinës...
Lajme27 Shtator 2020
Labinot Tahiri ka reaguar pas arrestimit të krerëve të organizatës së veteranëve të UÇK’së. Tahiri ka shkruar në Facebook se duhet të turpërohen ata që I gëzohen arrestimit të Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. “Turp...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Presidenti amerikan Donald Trump hodhi poshtë pretendimet se ai nuk do të pranonte një dorëzim paqësor të pushtetit, gjatë një tubimi zgjedhor në Virxhinia. Por tha ai, e vetmja mënyrë për ta mundur në garë,...
Front TV25 Shtator 2020
Askush nuk e di nëse do të ketë apo jo zgjedhje këtë vit. Por, në rast se ndodhin, dikush,  veçse e ka ndarë mendjen se kë do ta votojë në to. Madje jo veç ai....
Lajme25 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, është deklaruar për aksionin e EULEX-it në zyret e tyre. Ka thënë se nëse shteti nuk merr masa ndaj këtyre siç i quan ai kriminelë, atëherë, do të veprojnë vetë....
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se nuk kanë frikë se mund të rrëzohet Qeveria Hoti, dhe se partnerët e koalicionit qeverisës nuk kanë dallime. Selmanaj ka th;n; se asnjë qeveri nuk mund të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Mund të mos ketë tranzicion paqësor të pushtetit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) nëse Donald Trump i humb zgjedhjet e nëntorit. Presidenti aktual beson se rezultati i zgjedhjeve mund të përfundojë në Gjykatën...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.