×
Etiketë: nëse
Lajme18 Qershor 2020
Inspektorati sanitar nga ora 08:00 ka inspektuar dyqanet, lokalet dhe veprimtaritë e tjera në Prizren nëse po respektojnë udhëzimet e reja sipas manualit të ri të nxjerr nga Qeveria për luftimin e koronavirusit. Inspektorët kanë...
Front TV17 Qershor 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma-s Socialdemokrate, Jakup Krasniqi në një intervistë për Front Online, ka thënë se është bërë praktikë e Qeverive që të mos përzgjedhin persona adekuat në krye të ministrive të caktuara. “Duke...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Presidenti dhe nënkryetari i Shteteve të Bashkuara po kërkojnë të sigurojnë publikun se pandemia e koronavirusit ka kaluar kulmin e saj në vend, megjithë alarmin e vazhdueshëm midis shumë zyrtarëve shëndetësor. Rritja e rasteve të...
Lajme16 Qershor 2020
Gjatë ditës së djeshme, Kosova shënoi numër rekord të rasteve me Covid 19.129 persona rezultuan pozitiv me Koronavirus, ku kryesuan Prishtina, Prizreni dhe Vushtria. Ky numër ishte numri më i lartë i shënuar që nga...
Lajme16 Qershor 2020
Miliarderi shqiptar Lazim Destani, ka folur rreth kandidaturës së tij të mundshme për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen në Maqedoninë e Veriut. Destani ka thënë se krahas biznesit ai do të...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Ministri i Punëve të Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Serbia mund të ndalojë përkohësisht fushatën për tërheqjen e njohjeve të Kosovës, vetëm nëse Kosova ndalon fushatën për njohje dhe anëtarësim në organizata...
Lajme15 Qershor 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), po konsideron se Policia e Kosovës nuk është dashur të lejojë aktivitetin politik të Lëvizjes Vetëvendosje, ku pjesmarrësit shkelën rregullat ndaj pandemisë. KMDLNj thotë...
Front TV15 Qershor 2020
Këngëtari i njohur Labinot Tahiri (Labi) i është bashkangjitur sot protestës së artisteve para objektit të Qeverisë së Kosobvës, për mos lejimin e veprimtarisë së dasmave, raporton “Front Online”. Nga aty Labi ka thënë që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.