[wp-story]

Lajme

Lazim Destani tregon nëse do të jetë kandidat për kryeministër në Maqedoninë e Veriut

Lazim Destani tregon nëse do të jetë kandidat për kryeministër në Maqedoninë e Veriut
12:39 | 16 Qershor 2020

Miliarderi shqiptar Lazim Destani, ka folur rreth kandidaturës së tij të mundshme për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen në Maqedoninë e Veriut.

Destani ka thënë se krahas biznesit ai do të vazhdojë të mbetet i përkushtuar në sferën e filantropisë si dhe tek aktivitetet e mia në strukturat drejtuese të diasporës.

Ai njihet si një nga më të pasurit në trojet shqiptare.

Njoftimi i plotë:

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera