[wp-story]

Lajme

Inspektohen lokalet në Prizren, për të parë nëse po respektohen masat ndaj koronavirusit

Inspektohen lokalet në Prizren, për të parë nëse po respektohen masat ndaj koronavirusit
07:50 | 18 Qershor 2020

Inspektorati sanitar nga ora 08:00 ka inspektuar dyqanet, lokalet dhe veprimtaritë e tjera në Prizren nëse po respektojnë udhëzimet e reja sipas manualit të ri të nxjerr nga Qeveria për luftimin e koronavirusit.

Inspektorët kanë kontrolluar nëse punëtorët po mbajnë maska, a po mbahet distanca sociale dhe se cili është niveli i pastërtisë nëpër lokale.

Kështu ka bërë të ditur, Ibrahim Tërshnjaku nga Agjencioni i Ushqimit dhe Veterinës, i cili ka thënë se do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim ta bëjnë inspektimin.

“Kemi parë që Prizreni ka filluar me të mbarë respektimin e të gjitha masave. Nuk do të zmbrapsemi në luftën kundër pandemisë. Do të jemi të angazhuar maksimalisht bashkë me Policinë e Kosovës për zbatimin e masave sipas manualit”, është shprehur Tërshnjak në Klan Kosova.

Ai po ashtu shtoi se do të inspektohen edhe subjektet afariste, qendrat tregtare dhe institcuonet tjera.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera