×
Etiketë: koronavirusit
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Qeveria e Rumanisë njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara është regjistruar numër rekord i rasteve të reja të koronavirusit – 2,158. Kështu, numri i përgjithshëm i personave të prekur shkoi në 127,572 persona. Shifra...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sllovakia e ka shpallur gjendjen emergjente pasi shënoi rekord të rasteve ditore të koronavirusit të mërkurën. Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 567 raste të reja të infektimeve, që është shifra më...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 552 raste të reja të koronavirusit, që është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i pandemisë. Pavarësisht rasteve të reja, Sllovakia është një ndër...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,085 viktima të reja të koronavirusit. Përpos viktimave, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe mbi 83,000 raste të reja të personave të infektuar dhe shifra e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Takimi i liderëve të 27 vendeve anëtare të BE-së, i paraparë për 24 e 25 shtator, është shtyrë për datën 1 dhe 2 tetor, u njoftua sot në Bruksel. Në kryeqytetin evropian thanë se një...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Rusia pritet ta regjistrojë vaksinën e dytë kundër koronavirusit në mesin e tetorit, sipas agjencisë së lajmeve Tass. Për regjistrimin e kësaj vaksine dhe kohën e këtij veprimi, agjencia Tass e citoi institutin rus për...
Lajme22 Shtator 2020
Gjatë muajit shtator në Kosovë, është shënuar një rënie e lehtë e të infektuarve me koronavirus, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Muaji korrik e gusht ka qenë kulmi i të infektuarve ku shifrat ditore kanë...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Mutacione në koronavirusin e rrezikshëm, por më pak serioze, u identifikuan në Francë dhe kjo mund të jetë arsyeja pse Evropa po shënon një rritje të rasteve të COVID-19. Shefi i një spitali kërkimor francez...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Poloni u regjistruan 1,002 raste të reja të koronavirusit, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë. Kjo është shifra më e lartë e rasteve brenda një dite në shtetin...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka thënë se rritja e numrit të të infektuarve ka qenë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,247 viktima të reja të koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia Covid-19 në këtë shtet shkoi në 85,619. Përpos viktimave, gjatë kësaj...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka thënë se rritja e numrit të të infektuarve ka qenë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Izraeli po fillon një izolim të dytë mbarëkombëtar për të frenuar rastet e koronavirusit. Masa po zbatohet derisa qytetarët fillojnë të shënojnë Vitin e Ri Hebre. Kjo festë tradicionalisht shënohen përmes takimeve të mëdha, familjare....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.