×
Etiketë: masat
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Ndonëse kryeministri holandez, Mark Rutte, fillimisht kishte thënë se është skeptik për përfitimet që sjell përdorimi i maskës, atij tashmë nuk i ka mbetur zgjidhje tjetër pos t’i shtrëngojë masat pasi vendi i tij po...
Lajme28 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot do të jetë takimi i radhës i Komitetit për vlerësim dhe koordinim të situatës lidhur me COVID-19. Sot në orën 14:00 në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës do...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike kanë nisur të zbatohen në Mal të Zi për shkak të rritjes së shpejtë të numrit të rasteve të reja të infeksionit COVID-19, të cilat përfshijnë futjen...
Sport27 Shtator 2020
Federata e Futbollit të Kosovës u ka bërë thirrje të gjitha klubeve që të respektojnë me përpikëri rregullat anti Covid-19 sepse në të kundërtën mund të marrin vendim për pezullimin e garave, përcjellë KosovaPress. FFK...
Lajme27 Shtator 2020
Përditë, nga ora 07:00 e mëngjesit e deri në mbrëmje, zyrtarë të Policisë së Kosovës dalin për t’i gjobitur ata që nuk i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Për vetëm më pak se një...
Lajme26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë do të mbajë sot konferencë për media me fillim nga ora 15:00. Përmes një komunikate drejtuar mediave, MSH’ja ka bërë me dije se në këtë konferencë do të diskutohet për masat e...
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe pjesë e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Fatmire Kollçaku, në një intervistë për Front Online, ka deklaruar se Ministria e Shëndetësisë duhet të jetë shumë e kujdesshme...
Lajme25 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës ka marrë masat e reja lehtësuese për COVID-19. Në një nga pikat e aprovuara, është edhe lejimi i ceremonive fetare, por në përputhje me Manualin për mbrojtjen nga koronavirus. “Qytetarëve të Kosovës...
Lajme25 Shtator 2020
 prej 100 Euro në muaj, për muajt korrik, gusht dhe shtator 2020, në vlerë totale prej 1,593,400 Euro (Një milion e pesëqind e nëntëdhjetë e tremijë e katërqind €). Pagesa e orëve shtesë, si dhe...
Kronika23 Shtator 2020
Mbi 24 mijë qytetarë janë gjobitur për më pak se një muaj, për mosrespektim të masave anti-Covid. Të gjitha mjetet nga gjobat e shqiptuara nga Policia nga dita kur ka hyrë në fuqi Ligji për...
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës nuk po i kursen qytetarët që nuk po i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj ka thënë për Express se vetëm dje, nga ora 07:00 deri në...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Ndërsa Kombet e Bashkuara festojnë 75-vjetorin e themelimit dhe bota gjendet përballë pandemisë së COVID-19 dhe sfidave të tjera, Kina njoftoi të martën një sërë masash për të mbështetur luajtjen nga OKB-ja të një roli...
Lajme22 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente ku është diskutuar rreth situatës epidemiologjike me COVID0-19. Në takimin e kryesuar nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është folur për lirimin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.