×
Etiketë: Prizren
Lajme30 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur dje në fshatin Romajë të Prizrenit ku një veturë ka goditur tre këmbësorë për t’iu shmangur ndeshjes me një veturë tjetër. Mediumi lokal i Prizrenit “RTV Besa” ka publikuar videon nga...
Kronika30 Shtator 2020
Një këmbësor ka marr lëndime trupore si pasojë e një aksidenti në trafik. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të martën rreth orës 10:32 në fshatin Piran, Prizren. Siç thuhet në raport,...
Kronika29 Shtator 2020
Mediat lokale në Prizren kanë publikuar pamje të disa hajdutëve derisa është kërkuar edhe ndihmë për identifikimin e tyre, raporton Gazeta Express. Sipas njoftimit, disa hajna kanë vjedhur sende me vlerë në lagjen Arbana. Video,...
Lajme28 Shtator 2020
Gjatë një vizite pune në pikat regjionale të shitjes në Prizren dhe Gjakovë, Ushtruesi i Detyrës së Kryeshefit Ekzekutiv të Telekomit të Kosovës, Zeqir Kiqina, ka identifikuar për së afërmi vështirësitë e punës, projektet e...
Lajme27 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës parandaloi futjen e drogës në qendrën e paraburgimit në Prizren. SHKK përmes një postimi në facebook tregouan se rreth orë 8:20 ndodhi tentativa për futjen e substancave narkotike në këtë qendër.Pasi...
Kronika25 Shtator 2020
Një person në Prizren ka raportuar në polici se një burrë ia ka ngacmuar seksualisht vajzën, raporton Front Online. Policia ka njoftuar se i dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit pas intervistimit u...
Lajme24 Shtator 2020
Komuna e Prizrenit ka futur në funksion shërbimin geriatrik për të moshuarit që kanë nevojë për ndihmë mjekësore, por nuk kanë mundësi të shkojnë deri në Qendrat e Mjekësisë Familjare. Me këtë shërbim, të moshuarve...
Lajme22 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në Prizren ka hasur në një person të dyshuar, i cili ishte në kërkim me urdhërarrest për vepër penale ” Tentim Vrasje”. Sipas komunikatës së PK-së, i dyshuari...
Kronika22 Shtator 2020
Dy fëmijë janë rrahur mes vete, ku si pasojë njëri ka pësuar lëndime të rënda trupore. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 14:50 në rrugën “Hamit Bojniku”, në...
Kronika21 Shtator 2020
Një person nga Prizreni është lënduar në vendin e punës Rasti ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Prizren, njofton policia në raportin 24 orësh. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit....
Lajme20 Shtator 2020
Mekanizmat e inspektimit dhe kontrollit të brendshëm të Policisë së Kosovë gjatë një inspektimit që kishin zhvilluar në mëngjesin e 23 gushtit të këtij viti në nënstacionin policor në Zhur të Prizrenit, kishin zënë në...
Kronika17 Shtator 2020
Një person ka raportuar në Policinë e Prizrenit se derisa ka qenë duke drejtuar veturën e tij, një i dyshuar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tij Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së...
Kronika17 Shtator 2020
Një vrasje në tentativë ka ndodhur ditën e mërkurë në Prizren. Policia e Kosovës bën të ditur se viktima mashkull kosovar ka raportuar se derisa ishte duke lëvizur me veturë, një person ka shtënë me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.