Kronika

Rrahje mes dy fëmijëve në Prizren, njëri nga ta lëndohet rëndë

Rrahje mes dy fëmijëve në Prizren, njëri nga ta lëndohet rëndë
10:11 | 22 Shtator 2020

Dy fëmijë janë rrahur mes vete, ku si pasojë njëri ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 14:50 në rrugën “Hamit Bojniku”, në Prizren.

Siç thuhet në raport, viktima është dërguar për tretman mjekësor në spital. Ndërkaq, sipas mjekëve gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar (fëmijë) kishte kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencë për shkak se pas një mosmarrëveshje që kishte pas me një tjetër të dyshuar mashkull kosovar (fëmijë) kishte pësuar lëndim trupor. Viktima mbetet në tretman mjekësor në spital, sipas mjekëve gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë. Është identifikuar edhe i dyshuari dhe është njoftuar prokurori”, thuhet në raport.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera