×
Etiketë: mes
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Luftimet kanë hyrë në ditën e pestë në zonën e Karabakut të Sipërm dhe palët nuk kanë treguar asnjë shenjë se do të tërhiqen mbrapsht. Ndërkohë që janë raportuar më shumë se 100 viktima në...
Lajme30 Shtator 2020
Më shumë se dy muaj pasi Angela Merkel ndërhyri për të shmangur një konfrontim ushtarak midis Greqisë dhe Turqisë, kancelarja gjermane ka zbuluar sot detaje nga negociatat e vështira midis dy fqinjëve të Egjeut. Kancelarja...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Protesta kanë shpërthyer në disa pjesë të Indisë të mërkurën pasi autoritetet kanë djegur trupin e viktimës së një përdhunimi një lëvizje që familja e viktimës ka thënë se është bërë pa lejen e saj,...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sipas një ankete të organizuar nga televizioni CNN, gjashtë në dhjetë përcjellës të debatit mes dy kandidatëve presidencialë në Shtetet e Bashkuara mendojnë se Joe Biden ka dalë fitues, ndërsa vetëm 28 për qind besojnë...
Ekonomi29 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj, sot ka pritur në takim përfaqësuesit nga Shoqata e Gastronomeve të Kosovës, me të cilët ka diskutuar rreth situatës së krijuar në sektorin e ekonomisë në vendin tonë,...
Kronika29 Shtator 2020
Gjashtë persona janë përfshirë në një rrahje që ndodhi të martën në Lipjan. Dy persona që u përfshinë në këtë rrahje, kanë marrë lëndime. Policia ka arrestuar gjashtë personat, por me urdhër të prokurorit 4...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Sipas një njoftimi të Ministrisë së Mbrojtjes së Azerbajxhanit, të publikuar të martën në mëngjes, gjatë natës së kaluar ka pasur luftime me artileri të rëndë mes forcave azere dhe armene. Përmes një deklarate, kjo...
Lajme25 Shtator 2020
Liqeni i Ujmanit në veri të Kosovës, pritet që në të ardhmen edhe zyrtarisht të quhet “Liqeni Trump”. Ky propozim është dhënë në takimin e 4 shtatorit mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Emisari Special...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një erë e lehtë paqeje po fryn këto ditë në Mesdheun Lindor, ku Greqia dhe Turqia janë zotuar se do të rifillojnë bisedimet për gjetjen e një marrëveshjeje. Pas tensioneve të fundit për kërkimet nën...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Debati i parë presidencial midis presidentit aktual, Donald Trump dhe të nominuarit demokrat, Joe Biden do të përqendrohet në një numër temash, duke përfshirë pandeminë e coronavirusit, Gjykatën e Lartë dhe problemet racore në vend,...
Lajme22 Shtator 2020
Odat ekonomike të Kosovës dhe Serbisë janë pajtuar që të krijojnë një grup punues, që do të ndihmojë qeveritë e të dyja shteteve për të zbatuar projektet e marrëveshjes së Uashingtonit nga 4 shtatori, si...
Kronika22 Shtator 2020
Dy fëmijë janë rrahur mes vete, ku si pasojë njëri ka pësuar lëndime të rënda trupore. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 14:50 në rrugën “Hamit Bojniku”, në...
Lajme21 Shtator 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), më 5 gusht, ka pranuar vendimin e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK), për shkëputjen e njëanshme të memorandumit të bashkëpunimit, i cili iu mundësonte anëtarëve të AGK-së përfaqësim...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.