×
 • Kronika
 • Kronika

  Rrahje mes gjashtë personave në Lipjan

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Gjashtë persona janë përfshirë në një rrahje që ndodhi të martën në Lipjan.

  Dy persona që u përfshinë në këtë rrahje, kanë marrë lëndime.

  Policia ka arrestuar gjashtë personat, por me urdhër të prokurorit 4 janë dërguar në mbajtje, ndërsa dy të lënduarit e tjerë janë liruar me procedurë të rregullt.

  “Rr- Tahir Sinani Lipjan 28.09.2020 12:00. Janë arrestuar 6 persona meshkuj kosovarë pasi janë përfshirë në një rrahje. Me urdhër të prokurorit 4 nga të dyshuarit dërgohen në mbajtje ndërsa dy të tjerë që kishin pësuar edhe lëndime janë liruar në procedurë të rregullt”, njoftojnë nga Policia e Kosovës.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Kronika21 Prill 2024
  Një aksident mes dy veturave në Bellanicë të Malishevës ka ndodhur mesditën e sotme, ku dy persona kanë mbetur të lënduar. Lajmi...
  Kronika21 Prill 2024
  Ka vdekur Sadije Thaçi, e cila për vite të tëra shërbeu si infermiere në QKMF-Malishevë. E ndjera, para disa kohe kishte dal...
  Kronika21 Prill 2024
  Gjykata Themelore në Ferizaj ka vendosur masën e paraburgimit prej 40 ditësh ndaj N.E. i kërkuar nga Autoritete e Maqedonisë së Veriut,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.