×
Etiketë: personave
Lajme30 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Speciale, kundër 15 të pandehurve për veprat penale falsifikimi i dokumenteve, legalizimi i përmbajtjes së rreme dhe shmangia nga...
Lajme29 Shtator 2020
Për vepra të ndryshme, Prokuroria e Shtetit ka ngritur 120 aktakuza kundër 134 personave. Bëhet e ditur se me urdhër të Prokurorisë së Shtetit, brenda 48 orëve janë ndaluar 15 persona dhe ndaj pesë personave...
Kronika29 Shtator 2020
Gjashtë persona janë përfshirë në një rrahje që ndodhi të martën në Lipjan. Dy persona që u përfshinë në këtë rrahje, kanë marrë lëndime. Policia ka arrestuar gjashtë personat, por me urdhër të prokurorit 4...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Truprojet kalojnë një trajnim intensiv për të qenë të gatshëm për të mbrojtur njerëz të famshëm, CEO dhe politikanë. Firma e sigurisë Global Threat Solutions ka mbrojtur persona si Joe Biden dhe Kamala Harris dhe...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një 82-vjeçare nga India, që ishte fytyra e një proteste në vendin e saj, është përfshirë në listën e revistës Times të 100 personave më me ndikim në vitin 2020, shkruan BBC. Bilkis ishte pjesë...
Kronika24 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 49 aktakuza kundër 84 personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë...
Kronika22 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24-orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjetenëntë (69) aktakuza kundër nëntëdhjetenjë (91) personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit,...
Lajme20 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë, për 30 të dyshuar, të cilët janë ndaluar gjatë aksionit të realizuar me...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Shumë shtete në botë janë duke u ballafaquar me pandeminë COVID-19. Virusi deri tani ua ka marrë jetën mbi 950 mijë qytetarëve në mbarë botën, ndërsa numri i të infektuarve ka kaluar shifrën mbi 30...
Lajme18 Shtator 2020
Para pak çastesh një rrahje masive ka ndodhur në rrugën “Fehmi Agani” në Prishtinë apo siç njihet ndryshe “te kafet e vogla”. Ky incident ka bërë që aty të shihet një numër i madh i...
Lajme17 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë, caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të dyshuarve E.J., Ç.B., dhe V.S., për shkak të dyshimit se në bashkëkryerje...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Austria ka vendosur që ta kufizojë në dhjetë numrin më të madh të personave që mund të mblidhen në një hapësirë të mbyllur. Lajmin e bëri të ditur kancelari austriak, Sebastian Kurz. Vendimi për këtë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.