×
 • Kronika
 • Kronika

  69 aktakuza ndaj 91 personave, gjatë 24-orëve

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Prokurori i Shtetit njofton opinionin se gjatë 24-orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjetenëntë (69) aktakuza kundër nëntëdhjetenjë (91) personave, për vepra të ndryshme penale.

  Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë ndaluar për 48 orë njëmbëdhjetë (11)persona, si dhe janë bërë gjashtë (6) kërkesa për caktimin e paraburgimit për tetë (8) persona, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë 24-orëve të fundit, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar gjashtë (6) persona të dyshuar, ka paraqitur tri (3) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit për tre (3) persona të dyshuar, si dhe ka ngritur tridhjetenëntë (39) aktakuza kundër dyzetedy (42) personave, për vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ndaluar një (1) person për 48 orë, ka kërkuar caktimin e paraburgimit për tre (3) persona dhe ka ngritur dhjetë (10) aktakuza kundër njëzetegjashtë (26) personave, të dyshuar për kryerjen e veprave të ndryshme penale, të përcaktuara në Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

  Prokuroria Themelore në Pejë, gjatë 24-orëve të fundit, ka ndaluar një (1) person të dyshuar dhe ka ngritur katër (4) aktakuza, kundër pesë (5) personave për vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Gjilan, me urdhër të prokurorit kujdestar, ka ndaluar një (1) person të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48-orëve dhe ka ngritur shtatë (7) aktakuza, kundër nëntë (9) personave.

  Prokuroria Themelore në Mitrovicë, gjatë 24- orëve të fundit, ka ngritur shtatë (7) aktakuza kundër shtatë (7) personave, për vepra të ndryshme penale.

  Prokuroria Themelore në Ferizaj, gjatë 24-orëve të fundit, ka ndaluar dy (2) persona të dyshuar në dy raste të ndara, ka paraqitur dy (2) kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit kundër dy (2) personave, si dhe ka ngritur dy (2) aktakuza kundër dy (2) personave për vepra të ndryshme penale.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Kronika14 Qershor 2024
  Inspektorët kanë gjobitur me 200 euro një qytetar i cili ka hedhur nga makina në lagjen Bojanina. Kështu ka bërë të ditur...
  Kronika14 Qershor 2024
  Një grua është raportuar e zhdukur në Gjilan. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili ka thënë se viktima...
  Kronika14 Qershor 2024
  Një grua ka njoftuar policinë në Gjakovë se është ngacmuar seksualisht nga një burrë. Policia bën me dije përmes raportit se i...
  Të tjera
  Bota/Rajoni14 Qershor 2024
  Një 33-vjeçar u arrestua pasi theri me thikë një 12-vjeçare në qendrën tregtare Valkea të Finlandës të enjten në mbrëmje. Transmetuesi publik...
  Sport14 Qershor 2024
  Një nga vendimet e VAR-it në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian mes Gjermanisë dhe Skocisë u shfaq në një ekran gjigant në...
  Vip14 Qershor 2024
  Ish-konkurrentja e BBVA3 dhe moderatorja Erjola Doçi intervistoi Jul Dedën në emisionin më të ri që startoi në Top Channel, Top Arena. Mes...
  Lifestyle14 Qershor 2024
  Është i ri me moshë, por ka arritur ta përvetësoj talentin e tij prej frizeri si askush tjetër. I riu nga Prishtina,...
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në manifestimin për shënimin e 25-vjetorit të çlirimit të...
  Bota/Rajoni14 Qershor 2024
  Pas një samiti dy-ditor të sigurisë në Bruksel, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dha një paralajmërim të ashpër në lidhje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.