×
Etiketë: gjashtë
Lajme29 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë e Sportit, Vlora Dumoshi ka deklaruar se deri në muajin nëntor do të përfundojnë gjashtë ligjet të cilat i kanë paraparë si ministri. Ndërsa, sa i përket Ligjit për Trashëgimi Kulturore...
Kronika29 Shtator 2020
Gjashtë persona janë përfshirë në një rrahje që ndodhi të martën në Lipjan. Dy persona që u përfshinë në këtë rrahje, kanë marrë lëndime. Policia ka arrestuar gjashtë personat, por me urdhër të prokurorit 4...
Kronika28 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar për 48 orë gjashtë persona, si dhe ka bërë dy kërkesa për caktimin e paraburgimit të dy personave. Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Gjatë natës në vendin tonë janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti. Lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 4.6 të shkallës rihter dhe u ndje në disa zona si: Tiranë, Elbasan, Durrës etj. Sipas qendrës sizmiologjike...
Kronika24 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka zbuluar gjashtë plantacione të mbjellura me kanabis në Koshare. Me urdhër të prokurorit bimët janë asgjësuar. “Raportohet se njësitë policore kanë zbuluar gjashtë plantacione të mbjellura me bimë narkotike, që dyshohet...
Lajme23 Shtator 2020
Pas pranimit të fajësisë, i akuzuari për dhënie të 10 eurove ryshfet, Senisha Popadiq, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë me 6 muaj burgim me kusht e 600 euro gjobë. Dënimi me burgim në...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Autoriteti Emërues, ambasadori Lars-Gunnar Wigemark, pas marrjes së rekomandimeve nga paneli përzgjedhës i pavarur, emëroi gjashtë gjykatës të tjerë në Regjistrin e Gjykatësve Ndërkombëtarë në pajtim me nenin 28(4) të Ligjit për Dhomat e Specializuara...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kina ka publikuar bilancin ditor me COVID-19. Kina raportoi gjashtë raste të reja me COVID-19 në 21 shtator, nga 12 një ditë më parë, tha autoriteti kombëtar shëndetësor të martën, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Komisioni...
Kronika20 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Podujevë, konkretisht në fshatin Lupq. Si pasojë e këtij aksidenti gjashtë persona janë lënduar. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë Daut Hoxha. “Me 20.09.2020, rreth...
Lajme20 Shtator 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Prishtinë – Podujevë. Si pasojë e aksidentit, të lënduar kanë mbetur gjashtë persona Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e...
Lajme19 Shtator 2020
Në Malishevë gjatë 24-orëve janë shëruar gjashtë persona të cilët kanë qenë të prekur me covid-19, ndërsa është regjistruar edhe një rast i ri. Gjendja e përgjithshme me covid-19 në territorin e Komunës së Malishevës,...
Kronika18 Shtator 2020
Sot ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Vragoli), ku si pasojë u lënduan gjashtë persona. Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës bëri të ditur se në aksident janë përfshirë gjashtë vetura....
Lajme14 Shtator 2020
Për herë të dytë Gjykata Themelore në Gjakovë ka marrë aktgjykim dënues për të akuzuarin Pjetër Ndrecaj, i cili vrau gruan dhe vajzën e tij, raporton Front Online. Trupi gjykues me kryetar Gëzim Pozhegun e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.