Kronika

Aksident në fshatin Lupq, gjashtë të lënduar

Aksident në fshatin Lupq, gjashtë të lënduar
16:07 | 20 Shtator 2020

Një aksident ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Podujevë, konkretisht në fshatin Lupq.

Si pasojë e këtij aksidenti gjashtë persona janë lënduar.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë Daut Hoxha.

“Me 20.09.2020, rreth ores 14:00, Policia ka pranuar një informacionin lidhur me shkaktimin e një aksidenti me lëndime dhe dëme materiale në rr. Magjistrale Prishtine – Podujevë, konkretisht në fshatin Lupq. Menjëherë në vendin e ngjarjes ka dal njësia policore, si dhe është njoftuar emergjenca e cila po ashtu ka mbërritur në lokacion. Sipas informacioneve fillestare, 2 automjete janë të përfshira në këtë aksident dhe raportohet se 6 persona kanë marrë lëndime trupore”.

“Njësitë kompetente të trafikut rajonal janë duke kryer procedurat hetimore dhe po kryejnë vendshiqimin. Njëri shirit i rrugës është mbyllur deri në kryerjen e procedurave të nevojshme dhe matjeve nga trafiku rajonal i Prishtinës, për kompletim të mëtejmë të rastit”.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera