Kronika

Policia zbulon gjashtë plantacione me kanabis në Koshare

Policia zbulon gjashtë plantacione me kanabis në Koshare
11:41 | 24 Shtator 2020

Policia e Kosovës ka zbuluar gjashtë plantacione të mbjellura me kanabis në Koshare.

Me urdhër të prokurorit bimët janë asgjësuar.

“Raportohet se njësitë policore kanë zbuluar gjashtë plantacione të mbjellura me bimë narkotike, që dyshohet të jenë të llojit Kanabis Sativa. Me vendim të prokurorit, të gjitha bimët e gjetura janë shkulur dhe asgjësuar në vendin e ngjarjes”, thuhet në raportin e policisë.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera