×
 • Kronika
 • Kronika

  Dalin pamjet e hajnave që po bëjnë kërdi në Prizren, kërkohet ndihmë për identifikim

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Mediat lokale në Prizren kanë publikuar pamje të disa hajdutëve derisa është kërkuar edhe ndihmë për identifikimin e tyre, raporton Gazeta Express.

  Sipas njoftimit, disa hajna kanë vjedhur sende me vlerë në lagjen Arbana.

  Video, sipas TV Prizreni është bërë mbrëmjen e 27 shtator rreth orës 19:43 minuta. Atë natë janë vjedhur sende me vlerë në dy familje në lagjen ” Arbana”.

  Sipas pronarëve, lidhur me rastin është informuar policia ndërsa vlera e dëmëve është rreth 10 mijë euro.

  Pronarët thuhet tutje në njoftim kërkojnë ndihmë nga qytetarët në identifikimin e autorëve keqbërës të cilët janë kapur nga kamerat e sigurisë së dy familjeve që janë dëmtuar.

   

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është raportuar i zhdukur në Pejë. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar rastin e lartcekur lidhur me viktimën mashkull kosovar”, thuhet...
  Të tjera
  Sport18 Qershor 2024
  Në ndeshjen e dytë në “EURO 2024”, Shqipëria do të ndërrojë stadium. Nga “Signal Iduna Park”, kombëtarja shqiptare do të luajë nesër...
  Vip18 Qershor 2024
  Prej disa kohësh, reperja e njohur Loredana Zefi është duke shijuar romancën e saj me futbollistin e talentuar gjerman, Karim Adeyemi. Dyshja...
  Opinione18 Qershor 2024
  Kurti ta mbajë mend mirë këtë mësim. Kështu e përmbledh në një analizë të tij profesori amerikan Alon Ben-Meir mesazhin ndaj Kryeministrit...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një burrë në Prishtinë ka raportuar se dikush ka hyrë në banesën e tij dhe ka vjedhur një shumë të parave. Rasti...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është raportuar i zhdukur në Pejë. “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar rastin e lartcekur lidhur me viktimën mashkull kosovar”, thuhet...
  Lajme18 Qershor 2024
  Këtë të martë do të nënshkruhet marrëveshja për heqjen e vizave nga Izraeli për shtetasit e Kosovës. Lajmi është bërë i ditur...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.