×
Etiketë: pamjet
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Azerbajxhani njoftoi se më shumë se 550 ushtarë të ushtrisë armene u vranë dhe u plagosën në përleshjet e djeshme. Sipas deklaratës së bërë nga Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit, gjatë përleshjeve u shkatërruar 22...
Kronika29 Shtator 2020
Mediat lokale në Prizren kanë publikuar pamje të disa hajdutëve derisa është kërkuar edhe ndihmë për identifikimin e tyre, raporton Gazeta Express. Sipas njoftimit, disa hajna kanë vjedhur sende me vlerë në lagjen Arbana. Video,...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Aeroplani i rrëzuar mbi vendin e quajtur Loznica, në Serbi, është i Ushtrisë serbe. Sapo janë publikuar edhe fotografitë e para nga ky aksident tragjik ajror. Deri tani është e sigurt se piloti ka vdekur,...
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar përmes një komunikate për media se ka zbuluar dhe shkatërruar plantacione me bimë të dyshuara narkotike në zonën kufitare. Në një komunikatë të dërguar për media nga policia kanë thënë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos në Greqi janë tashmë në vorbullën e ciklonit. Cikloni Mesdhetar Ianos mbërriti në Greqi të...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos në Greqi janë tashmë në vorbullën e ciklonit. Cikloni Mesdhetar Ianos mbërriti në Greqi të...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar te ura e Nesherakut në kryeqytetin e Shqipërisë. Mësohet se ka shpërthyer një makinë nga tritoli, tek ura e stacionit të fundit të Tiranës së Re. Ndërsa pamjet e...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Zjarre masive kanë përshkuar Kaliforninë kohëve të fundit, duke djegur qindra mijëra hektarë tokë, ndërsa 14 mijë zjarrfikës janë duke punuar për shuarjen e flakëve. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, flakët kanë shkaktuar po...
Kronika19 Gusht 2020
Janë publikuar pamje të tmerrshme nga aksidenti i mbrëmshëm në Drenas, ku për fat të mirë personat që ndodheshin në veturë kanë marrë vetëm lëndime trupore. Mbrëmë rreth orës 20:35 ka ndodhur një aksident i...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Një udhëtim me varkë i një gruaje nga Miami në Bahamas mori një kthesë të frikshme kur ajo e gjeti veten duke notuar vetëm pak centimetra larg nga një peshkaqen gati tri metra të gjatë....
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur krahinën lindore turke, Malatya, ditën e sotme. Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti goditi rrethin Pütürge në 12.37 sipas kohës lokale. Në pamjet...
Vip31 Korrik 2020
Ishin nisur për t’u argëtuar dhe për të kaluar kohë të bukur mes miqsh, por udhëtimi për pak sa nuk u kthye në një tragjedi. Ngjarja e frikshme i ka ndodhur shkrimtares Mirela Sula, Ermal...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Tre të burgosur nga Georgia janë lavdëruar dhe përshëndetur për shpëtimin e jetës së një gardiani i cili pësoi një sulm në zemër, jashtë dyerve të qelisë së tyre. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.