×
Etiketë: kërkohet
Kronika30 Shtator 2020
Një tentim vrasjeje ka ndodhur dje në Gjilan pas një konflikti verbal mes dy personave. I dyshuari ka therur me mjet të mprehtë viktimën, i cili pas plagëve të marra ka pranuar tretman mjekësor. Ngjarja...
Lajme30 Shtator 2020
olicia e Kosovës është duke kërkuar një person, shtetas të Shqipërisë, nën dyshimit për bashkësi jashtëmartesore me një të mitur, që të martën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka sjellë në jetë një foshnje....
Lajme29 Shtator 2020
Rreze Hoxha nga Grupi për Studime Politike dhe Juridike & Drejtësia Sot, ka thënë për Front Online se pas marrjes së vendimit në formën e prerë ndaj Etem Arifi, të njëjtit duhet që t`i merret...
Lajme29 Shtator 2020
Komisioni për Legjislacion në mungesë të kuorumit për vendimmarrje nuk ka arritur të votojë draftin e parë të Kodit Civil, përkundër kërkesës së ministrit Selim Selimi se një gjë e tillë duhet të ndodhë dhe...
Kronika29 Shtator 2020
Mediat lokale në Prizren kanë publikuar pamje të disa hajdutëve derisa është kërkuar edhe ndihmë për identifikimin e tyre, raporton Gazeta Express. Sipas njoftimit, disa hajna kanë vjedhur sende me vlerë në lagjen Arbana. Video,...
Lajme29 Shtator 2020
Për herë të parë në vend është mbajtur “Samiti për Antigjipsizmin”, ku është potencuar se komuniteti rom, ashkali dhe egjiptian vazhdon të përballet me diskriminim në shoqërinë kosovare. Ky samiti i parë, u tha se...
Lajme24 Shtator 2020
Disa organizata të shoqërisë civile, me një letër drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, kanë kërkuar që të anulohet procesi i përzgjedhjes së kandidatit për Avokat të Popullit. Një ditë para se kjo çështje të...
Lajme24 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Besnik Tahiri po qëndron për një vizitë në Shqipëri, duke zhvilluar kështu një takim me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Siç ka sqaruar Tahiri temë diskutimi...
Lajme24 Shtator 2020
Organizata Demokracia Studentore, ka kërkuar nga rektori i Universitetit të Prishtinës, Naser Sahiti që ta hartojë një draft rregullore, e cila do t’i suspendonte profesorët që kanë probleme me ligjin, profesorët që janë duke u...
Lajme21 Shtator 2020
Ambasada e Republikës së Kosovës në Shkup njofton të gjithë shtetasit e Kosovës se nuk mund të hyjnë në territorin e Maqedonisë së Veriut nëse nuk e posedojnë testin për COVID-19. “Bazuar në masat e...
Lajme19 Shtator 2020
Banjat janë pjesë e institucioneve shëndetësore të nivelit dytësor, të licencuara në MSH si Spitale Speciale, që nënkupton vazhdim të mjektimit të rasteve post operative apo rasteve të tjera të rekomanduara nga QKUK dhe spitalet...
Lajme17 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë, caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të dyshuarve E.J., Ç.B., dhe V.S., për shkak të dyshimit se në bashkëkryerje...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një problem shqetësuar për të prekurit me covid në Shqipëri ka qenë përveç frikës si do ia dalë për të kaluar sëmundjen edhe frika për vendin e punës . Shumë prej atyre që kanë rezultuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.