×
Etiketë: kërkohet
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Koaliconi i qëndrës së djathtë italiane e përbërë nga partia Forza Italia e ish-kryeministrit Silvio Berlsuconi, Partia Lidhja me lider Matteo Salvni dhe Fratelli d'Italia drejtuar nga Giorgia Meloni, kanë zhvilluar sot (4 korrik) në...
Lajme30 Qershor 2020
Këshilli Nacional Këshillëdhënës i OIK-ut ka kërkuar nga kryeministri dhe ministri i Shëndetësisë që të marrin masa urgjente në ngritjen e numrit të infermierëve dhe profesionistëve tjerë̈ shëndetësorë në të gjitha nivelet e kujdesit Shëndetësorë...
Kronika26 Qershor 2020
Policia e Kosovës - Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më Urdhëresë të Gjykatës Themelore Prizeren- dega Suharekё, Gjykatës Themelore Gjakovё...
Lajme24 Qershor 2020
Një vit më parë, presidenti Hashim Thaçi, përmes një dekreti, kishte kërkuar nga institucionet hartimin e “listës vendore të personave, grupeve dhe entiteteve të përfshira në akte terroriste dhe të cilat u nënshtrohen masave kufizuese”....
Lajme24 Qershor 2020
Ka ndërmarrje publike në Kosovë që operon vetëm më Kryeshefin Ekzutive dhe Bordin e Drejtoreve, staf tjetër nuk kanë. Keqplanifikimet e shtetit shihen pas disa viteve. Në fund të vitit 2017, kur në pushtet ishte...
Lajme19 Qershor 2020
Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi ka kërkuar nga Prokuroria Speciale që të ftojnë për intervistim kreun e PDK’së, që të dëshmojë lidhur me rastin e vdekjes së Astrit Deharit. Gashi në një shkrim në...
Kronika16 Qershor 2020
Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj J.I pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar seksualisht motrën e tij dhe ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. “I dyshuari J.I., më...
Lajme16 Qershor 2020
Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, tha se kur t’u kërkohet nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi organizimi i zgjedhjeve, si institucion do t’i organizojnë ato. “Do t’i organizojmë zgjedhjet sa herë të na...
Tenderët24 Shkurt 2020
Kompania ”CMC Group” përmes ankesës së deponuar në Organin Shqyrtues të Prokurimit (OSHP), po kërkon rivlerësimin e tenderit të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) “Furnizim me makine mobile për thithje te pluhurit”. Eksperti Shqyrtues i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.