[wp-story]

Kronika

Kërkohet paraburgim për personin që sulmoi seksualisht motrën e tij të mitur

Kërkohet paraburgim për personin që sulmoi seksualisht motrën e tij të mitur
17:27 | 16 Qershor 2020

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj J.I pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar seksualisht motrën e tij dhe ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij.

“I dyshuari J.I., më 15 qershor 2020, me urdhër të prokurorit kujdestar të Departamentit për të Mitur, është ndaluar, pasi dyshohet se i njëjti kishte sulmuar seksualisht motrën e tij (të dëmtuarën-e mitur) dhe më pas kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. E njëjta ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa e mitura është dërguar për ekzaminim mjekësor.”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Komunikata e plotë:

Prishtinë, 16 qershor 2020 – Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti për të Mitur, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë, caktimin e masës së paraburgimit ndaj të dyshuarit J.I., pasi dyshohet se ka kryer veprën penale “Sulmi seksual”, nga neni 229, të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

I dyshuari J.I., më 15 qershor 2020, me urdhër të prokurorit kujdestar të Departamentit për të Mitur, është ndaluar, pasi dyshohet se i njëjti kishte sulmuar seksualisht motrën e tij (të dëmtuarën-e mitur) dhe më pas kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. E njëjta ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa e mitura është dërguar për ekzaminim mjekësor.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera